Fon Kartonu ile Üç Boyutlu Yıldız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fon kartonu ile üç boyutlu yıldız yapımı evde kolay yılbaşı süsü yapmak isteyenlerin rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Özel günlerde evi süslemek ya da dekoratif süs yapmak için yıldız figürünü sıkça kullanırız. Yıldız şeklinde dekoratif süs yapmayı düşünüyor ve bunun şık görünmesini istiyorsanız üç boyutlu yıldız yapabilirsiniz. Bu uygulamayı yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve üç boyutlu yıldız yapımının resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Fon Kartonu ile Üç Boyutlu Yıldız Yapımı

Evde kartondan üç boyutlu yıldız yapmak isterseniz bunun için normal karton kullanabileceğiniz gibi isterseniz renkli fon kartonu ile de yapabilirsiniz. Farklı renklerde kartonlar kullanarak çok güzel yıldız süsler tasarlayarak evinizin dekorunu daha şık bir hale getirebilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan fon kartonları varsa uygulamanın yapımında bunları kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Fon Kartonu ile Üç Boyutlu Yıldız Yapımı-1
Fon Kartonu ile Üç Boyutlu Yıldız Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte fon kartonu
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Fon kartonu ile Üç Boyutlu Yıldız Nasıl Yapılır?

Yıldız çizimi yapmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız uygulama öncesinde bir kartonun üzerine istediğiniz boyutta yıldız çizerek kalıp hazırlayabilirsiniz. Malzemeleri temin ettikten sonra üç boyutlu yıldız yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak fon kartonun üzerine aynı boyutta iki tane yıldız çizin.
  • Çizdiğiniz yıldızları dikkatli bir şekilde keserek çıkarın. Bunu yaparken yıldızlardan birisinin uç kısmına küçük yuvarlak bir çıkıntı yapın.
  • Bu yıldızları üç boyutlu hale getirmek için bunlara makas ile farklı yerlerinden kesikler yapmanız gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıdaki resimde görebilirsiniz.
  •  Yıldızları bu şekilde hazırladıktan sonra kesiklerin olduğu yere yapışkan sürün ve bunları iç içe geçirin.
  •  Tüm bu aşamalardan sonra üç boyutlu yıldız yapımı tamamdır. Yıldızın üst tarafındaki küçük yuvarlağa delik açıp buradan ince bir ip geçirerek süsü istediğiniz yere asabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle paylaştığımız kolay kendin yap çalışması sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta yıldız süsler yapabilirsiniz. Elinizde boş karton kutular varsa bunlarla anlattığımız şekilde yıldızlar yapıp bunları istediğiniz renklerde boyayarak da aynı uygulamayı yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda üç boyutlu yıldız yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız kartondan kolay yıldız süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Fon Kartonu ile Üç Boyutlu Yıldız Yapımı Resimli Anlatım
Fon Kartonu ile Üç Boyutlu Yıldız Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial