Fiyonklu Örgü Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fiyonklu örgü yüzük yapımı örgü örmeyi seven bayanların keyif alarak yapacakları bir el işi çalışmasıdır. Son dönemlerde örgü kolye, yüzük, küpe ve bileklikler çok popüler olduğu için biz de bugün sizlerle fiyonklu yüzük yapımı hakkında bir proje paylaşmaya karar verdik. Bu uygulamanın en güzel tarafı ekstra masraf gerektirmeyen çok pratik bir çalışma olması. Elinizde artık ipler varsa hemen siz de örgü yüzük yapmaya başlayabilirsiniz. Fiyonklu örgü yüzük yapımı için gerekli malzemelerin listesini ve yüzüğün yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ip
  • İpin kalınlığına uygun bir tığ
  • Makas

Fiyonklu Örgü Yüzük Nasıl Yapılır?

Örgü yüzük yapımı 3 aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada yüzüğün halkası yapılır. İkinci aşamada fiyonk yapılacak parça örülür. Üçüncü ve son aşamada ise iki parça birleştirilir ve ip yardımı ile fiyonk şekli oluşturulur. Aşağıda bu aşamaların adım adım açıklamasını bulabilirsiniz.

  • Örgü yüzük yapımı için ilk olarak yüzüğü takacağınız parmağın kalınlığına uygun boyutta bir zincir çekerek halka yapın.
  • Sonrasında yaptığınız halkanın içini sık iğne olarak doldurun.
  • Yüzüğü istediğiniz kalınlığa göre 3 ya da 4 sıra sık iğne yaptıktan sonra yüzük halkası tamamlanmış oluyor. İpin ucunu makas ile kesin ve tığ yardımı ile çekerek düğüm yapın.
  • Yüzüğün halkasını yaparken olduğu gibi yine zincir çekerek halka oluşturun ve bunun içini 4 sıra sık iğne ile doldurun.
  • Son aşamada ipten bir parça kesin. Bu ipi yüzük halkasının ve diğer halkanın içinden geçirin. Bunu sıkı bir şekilde birkaç sıra sardıktan sonra ipin ucunu altta sabitleyerek makas ile kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra fiyonklu yüzük kullanıma hazırdır. Bu şık yüzüğü dilerseniz boncuk ve pul gibi aksesuarlar ile süsleyebilir ya da olduğu gibi kullanabilirsiniz. Bu keyifli ve pratik örgü çalışması sayesinde hiç masraf yapmadan istediğiniz renkte çok güzel örgü yüzüklere sahip olabilirsiniz. Bu orjinal tasarımlardan sevdikleriniz için de örerek onlara güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

Örgü örmeyi seviyorsanız ve fiyonklu yüzük yapmak istiyorsanız aşağıda verdiğimiz fiyonklu örgü yüzük yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi yarayabilir. Bu örnek çalışmada halkaların içi sık iğne ile doldurulmuş isteyenler farklı tekniklerle de uygulamayı yapabilirler.

Fiyonklu Örgü Yüzük Yapımı
Fiyonklu Örgü Yüzük Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial