Fincandan Dekoratif Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle fincandan dekoratif süs yapımı başlığı altında evde bulunan kullanmadığınız fincanları değerlendirebileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Çoğumuzun evinde tek kaldığı için kullanılmayan cam veya porselen fincan bulunmaktadır. Bu fincanları atmak yerine üzerlerinde biraz değişiklik yaparak güzel bir dekoratif kaseye dönüştürebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Fincandan Dekoratif Süs Yapımı

Evde kolay dekoratif kase yapmak isterseniz bunun için tabak, fincan ya da çay bardağı altlığı kullanabilirsiniz. Bu tür malzemelerin üzerini boyayarak ya da boncuk ve pul yapıştırarak harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Daha kolay bir süsleme yapmak isterseniz desenli bant da kullanabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada fincan süslemesi yapmak için porselen fincan kullanılmış. Sizin de evde kullanmadığınız düğmeler varsa bunları fincan ile dekoratif kase yapımında kullanabilirsiniz. Güzel bir tasarım olması için küçük düğme kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Fincandan Dekoratif Süs
Fincandan Dekoratif Süs

Gerekli Malzemeler

  • Porselen fincan
  • Düğme
  • Silikon tabancası

Uygulamanın yapımında kullanacağınız düğme sayısı yapacağınız tasarıma ve düğmelerin boyutuna göre değişmektedir.

Fincandan Dekoratif Süs Nasıl Yapılır?

Fincan süslemesi yapımına başlamadan önce düğmeleri fincana ne şekilde yapıştıracağınıza karar vermeniz gerekiyor. Tasarıma karar verdikten sonra düğmeleri silikon tabancası yardımı ile porselen fincanın üzerine yapıştırın. Silikon çabuk kuruduğu için düğmeleri tek tek yapıştırmanız gerekmektedir. Kolay bir tasarım olmasını isterseniz fincanın her yerini düğme ile kaplayabilirsiniz. Fincanın üzerine kalp, çiçek veya başka bir desen yapmak isterseniz bunu önce kalem ile fincanın üzerine çizerek düğmeleri yapıştırabilirsiniz.

Fincanı süsledikten sonra bunun tabağına da süsleme yapabilirsiniz. Fincan tabağının iç tarafına düğme yapıştırabilir ya da tabağı ters çevirerek kenarına süsleme yapabilirsiniz. Porselen fincanı ve bunun tabağını düğmelerle süsledikten sonra fincanı tabağın içine ya da üzerine silikon ile yapıştırabilirsiniz. Aynı yöntem ile fincan üzerine boncuk ya da pul gibi malzemeler ile de süsleme yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda çay fincanı ile dekoratif kase yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Tabak ile dekoratif kase yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız düğme ile porselen tabak süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial