Fimo Hamurundan Tığ Sapı Yapımı

Fimo Hamurundan Tığ Sapı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fimo hamurundan tığ sapı yapımı evde uygulanabilecek oldukça kolay bir kendin yap çalışmasıdır. El işi ile uğraşan bayanların bu işleri yapmak için kullandıkları metal tığları vardır. Bu tığlar zamanla kararma yapabilir ya da metal görünümü kişinin hoşuna gitmeyebilir. Böyle bir durumda tığ sapına güzel bir süsleme yapılabilir. Birçok takı tasarımı ve dekoratif ürün yapımında kullanılan fimo hamuru tığ sapı süslemek için de oldukça ideal bir malzemedir. Fimo hamuru ile tığ sapı süsleme fikri dikkatinizi çekti ise, bu iş için gerekli malzemelerin listesini ve yapım aşamasının tüm detaylarını bulabileceğiniz resimli anlatımı aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 4 farklı renkte fimo hamuru
  • Metal bir tığ ( kalın tığ ya da dantel örerken kullanılan ince tığlardan )

Fimo Hamurundan Tığ Sapı Nasıl Yapılır?

Fimo hamurundan tığ sapı nasıl yapılır? diye merak edenler için aşağıda yapım aşamasını tüm detayları ile birlikte anlatıyoruz.

  • İlk olarak tığ sapı yapımında kullanacağınız fimo hamurlarını düz bir zeminin üzerinde hafifçe yuvarlayarak rulo haline getirin.
  • Daha sonra bu hamurları elinize alın ve birbirine dolayarak renklerin iç içe geçmesini sağlayın.
  • Bu hamurları uzun ince bir rulo haline getirdikten sonra tığı alt tarafından tutarak hamurun içine saplayın.
  • Uç kısmına yaklaşana kadar tığı hamurun içine yavaş ve dikkatli bir şekilde ittirin.
  • Son düzenlemeyi yaptıktan sonra kuruması için açık havada bekletin. Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra tığı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu çalışmada tığ fırına girince yapısı bozulabileceğinden fimo hamuru fırınlanmadan kurutulmalıdır. Sizlerle paylaşmış olduğumuz örnek çalışmada 4 farklı renkte fimo hamuru kullanılmış fakat siz isterseniz tığ sapını tek renk olarak da yapabilirsiniz. Bu kolay ve eğlenceli projeyi denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda fimo hamurundan tığ sapı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Uygulamanın tüm detaylarını dikkatli bir şekilde yerine getirerek siz de tığınızın sapını istediğiniz renk ve desende tasarlayabilirsiniz. Alerjik bir cilt yapınız ya da metale karşı alerjiniz var ise bu çalışmayı uygulayarak el işi yaparken rahatsızlık duymadan örgü örmenin keyfine Şimdi sözü daha fazla uzatmadan sizleri resimli anlatım ile baş başa bırakıyoruz.

Fimo Hamurundan Tığ Sapı Yapımı
Fimo Hamurundan Tığ Sapı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial