Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı

Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fimo hamuru ve açma halkasından küpe yapımı evde takı tasarımı yapmaktan hoşlananların keyif alarak uygulayacakları bir çalışmadır. Fimo hamuru yani değer adı ile polimer kil, çeşitli hobi çalışmalarının yanı sıra takı yapımında da kullanılan bir malzemedir. Kolay şekil alan yapısı ve ev fırınında pişirilerek katılaştırılabilmesi nedeni ile takı yapımı için idealdir. Günümüzde her renk fimo hamuru bulmak mümkündür. Bugün size bahsedeceğimiz açma halkasından küpe yapımı çalışmasında da fimo hamuru kullanılıyor. Kendiniz ya da sevdikleriniz için evde güzel bir küpe yapmak isterseniz gerekli malzemeleri ve konu hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 tane açma halkası
  • İstediğiniz renkte fimo hamuru
  • Açma halkasını delecek sivri bir cisim
  • 2 tane küpe kancası

Elinizde kullanmadığınız küpeler varsa uygulamanın yapımında bunların kancalarını da kullanabilirsiniz. Fimo hamurunu kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Küpe kancasını da bijuteri ve hobi malzemeleri satan yerlerden alabilirsiniz.

Fimo Hamuru ve Açma Halkası ile Nasıl Küpe Yapılır?

Açma halkasından küpe yapmak için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisi de bebek figürü yapmaktır. Açma halkasının iki tane deliği vardır ve güzel bir tasarım yapmak için bu deliklerin fimo hamuru ile doldurulması gerekmektedir. Bunun için en uygun tasarımlardan birisi de bebek figürüdür. Açma halkası ve fimo hamuru ile bebek figürlü küpe yapmak isterseniz aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce açma halkalarının üst tarafına küpe kancalarını geçirmek için delik açın.

  • İlk olarak fimo hamurundan iki küçük parça koparın. Bunlardan birisi diğerinden biraz daha büyük olsun.
  • Bu kopardığınız parçaları elinizle yuvarlayarak şekillendirin. Bu şekilde elinizde bir büyük bir de küçük yuvarlak fimo hamuru olacak.
  • Bu yuvarlak fimo hamurlarını açma halkasının deliklerine yerleştirin ve hafifçe bastırarak iyice yerleşmelerini sağlayın.
  • Son olarak küpe kancalarını da takarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Fimo hamuru ile yaptığınız bebeklerin ağız, göz ve yanaklarını yapmak için siyah ve kırmızı akrilik boya kullanabilirsiniz. Bu keyifli çalışmayı evde uygulayarak kendiniz ve sevdikleriniz için çok güzel küpeler yapabilirsiniz. İsterseniz bunları satarak ek gelir de elde edebilirsiniz. İsterseniz küpe yapımında bebek figürü yerine çiçek ya da başka figürler de kullanabilirsiniz. Bu tarz bir takı tasarım çalışması uygulayarak evde kolye yapmak isterseniz, bu konu hakkında detaylı bilgi edinmek için fimo hamuru ve açma halkasından kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde kolay küpe yapımı hakkında fikir sahibi olmanız için aşağıdaki örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı-1
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı-1
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı-2
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Küpe Yapımı-2

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial