Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Kolye Yapımı

Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Fimo hamuru ve açma halkasından kolye yapımı evde takı tasarımı yapmak isteyenlerin hoşuna gidecek bir çalışmadır. Günümüzde marifetli bayanlar evde çok güzel takılar yapmaktalar. Bu tarz çalışmalarda en çok kullanılan malzemelerden birisi de fimo hamurudur. Kolay şekil alan ve evde fırında pişirilerek de sertleştirilen bu malzeme ile çok güzel küpe, kolye, bilezik ve yüzükler yapılmaktadır. Bugün size bahsedeceğimiz takı tasarımı çalışmasında da açma halkası ve fimo hamuru kullanılarak kolye yapılıyor. Orjinal takılar kullanmaktan hoşlanıyorsanız bu çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Fimo hamuru ve açma halkasından kolye yapımı için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane açma halkası
  • Yapacağınız kolye tasarımına uygun renklerde fimo hamuru
  • Kolye yapımında kullanılan metal halkalardan
  • Kolyeyi takmak için ince bir kurdele ya da zincir

Uygulamanın yapımı için gerekli olan fimo hamurunu kırtasiyelerde ve hobi malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz.

Fimo Hamuru ve Açma Halkası ile Nasıl Kolye Yapılır?

Açma halkasından kolye yapmak oldukça kolaydır. Uygulamaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Bu tarz çalışmalarda genelde açma halkasının boşluklarını dolduracak büyüklükte figürler yapılmakta ve bunlar halkaya yerleştirilmektedir. Aşağıda gördüğünüz resimde pembe ve beyaz fimo hamuru ile yapılan yuvarlaklar açma halkasının boşluklarına yerleştirilerek bebek figürü oluşturulmuş. Siz de isterseniz kolye yapımında bu figürü kullanabilirsiniz.

Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Takı Yapımı-1
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Takı Yapımı-1

İstediğiniz herhangi bir figürü açma halkasının boşluklarını dolduracak şekilde yaptıktan sonra bunu kuruması için bekletin. Kuruduktan sonra açma halkasının üst tarafına halkayı takın. Bu halkadan ince bir kurdele ya da zincir geçirerek kolyeyi kullanabilirsiniz.

Eğer kolye yapmak için beyaz fimo hamuru kullanacaksanız bunu guaj boya, akrilik boya ya da yağlı boya ile renklendirebilirsiniz. Bu pratik uygulama sayesinde evde fimo hamuru ile çok güzel kolyeler yapmanız mümkün. Tasarımı size ait olan bu kolyeyi kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Turistik bir yerde yaşıyorsanız böyle kolyeler yapıp, bunları satarak ek gelir elde edebilirsiniz. İsterseniz aynı yöntemi uygulayarak kolye ile takım bir çift de küpe yapabilirsiniz. Fimo hamuru ile kolay kolye yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki resimleri inceleyebilirsiniz. Evde yapılan bu tarz kolay takı tasarımı çalışmaları ilginizi çekiyorsa, fimo hamuru ve açma halkasından takı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Kolye Yapımı
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Kolye Yapımı
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Kolye Yapımı-1
Fimo Hamuru ve Açma Halkasından Kolye Yapımı-1

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial