Filli Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Filli duvar süsü yapımı isteyen herkesin evde uygulayabileceği çok pratik bir el işi çalışmasıdır. Fil şeklinde biblolar ve duvar süsleri dekorasyonda sıkça kullanılmaktadır. Biz de bugün sizlere fil şeklinde duvar süsü yapabileceğiniz güzel bir çalışmadan bahsetmek istiyoruz. Keçe, eva kağıdı ve fon kartonu gibi farklı malzemeler kullanılarak evde çok güzel dekoratif süsler yapılmaktadır. Bu konuda birçok örneği sitemizde bulabilirsiniz. Hesaplı malzemeler kullanarak güzel bir duvar süsü yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

 • Desenli eva kağıdı ya da renkli fon kartonu
 • Fil şablonu
 • Kurşun kalem
 • Makas
 • İnce bir ip
 • Yapıştırıcı

Filli Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Duvar süsünün yapımında fil figürleri kullanılmaktadır. Elinizde hazır fil şablonu yoksa bir kartona istediğiniz boyda fil çizerek bunu makasla keserek kendinize şablon yapabilirsiniz. Fil çizemiyorsanız aşağıda verdiğimiz şablonun çıktısını alarak bunu kullanabilirsiniz. Kartondan fil yapmak ve bunları güzel bir duvar süsüne dönüştürmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • Fil şablonunu eva kağıdının üzerine yerleştirin ve üzerinden kurşun kalem ile geçerek figürü çizin.
 • Daha sonra makas yardımı ile fili kesin. Bu şekilde istediğiniz sayıda fil yapın.
 • Duvar süsünü ne kadar uzunlukta yapmak istiyorsanız ipten ona uygun bir parça kesin.
 • Çizmiş olduğunuz fil figürünün arkasına yapıştırıcı sürün ve bunu ipe hafifçe bastırarak yapıştırın. İpin üzerine filleri aralarında biraz boşluk bırakarak yapıştırarak duvar süsü yapımını tamamlayabilirsiniz.
 • Bu şekilde tek ya da bir kaç ip ile duvar süsünü yaptıktan sonra bu güzel dekor ürününü istediğiniz yere asarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Elinizde karton kutular varsa bunlardan fil yapıp üzerine keçe ya da desenli el işi kağıdı yapıştırarak da aynı uygulamayı yapmanız mümkün. Daha şık bir tasarım yapmak isterseniz filleri simli eva kağıdı ile de yapabilirsiniz. İsterseniz yaptığınız filleri ortası delik bir halkaya bağlayarak sarkaç süs de yapabilirsiniz. Dekoratif duvar süsü yapmak için fil yerine çiçek ya da başka figürler de kullanmanız mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde kolay duvar süsü yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için aşağıdaki görselleri inceleyebilirsiniz.

Evinizin dekorunu güzelleştirmek için çiçekli sarkaç süs yapmak isterseniz, dekoratif süs yapımı hakkındaki detayları evde kolay sarkaç süs yapımı yazımızda bulabilirsiniz.

Fil Kalıbı
Fil Kalıbı
Filli Duvar Süsü Yapımı-1
Filli Duvar Süsü Yapımı-1
Filli Duvar Süsü Yapımı-2
Filli Duvar Süsü Yapımı-2
Filli Duvar Süsü Yapımı
Filli Duvar Süsü Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial