Evde Telefon Kapağı Yenileme
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde telefon kapağı yenileme başlığı altında zorlanmadan uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Cep telefonunuzun kapağının görünümünden sıkıldıysanız veya kapakta çizikler varsa size anlatacağımız pratik yöntemle bu sorunu çözebilirsiniz. Tek bir malzeme ile boya, boncuk, parlak taş gibi malzemeler kullanmadan şık bir telefon kapağı tasarlamak isterseniz bu uygulamayı deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında eva ile telefon kapağı yenileme hakkında örnek çalışma bulabilirsiniz.

Evde Telefon Kapağı Yenileme

Evde telefon kapağı yenilemek için farklı yöntemler uygulanabilir. Kapağı istediğiniz herhangi bir renge boyayabilir veya desenli bant ile şeritler halinde süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz kapağın üzerine küçük parlak taşlar, boncuk veya sticker da yapıştırabilirsiniz. Daha kolay bir yöntem uygulamak isterseniz eva kullanabilirsiniz. Bunun için kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan bir yerden zevkinize uygun renkte arkası yapışkanlı eva almanız yeterlidir. Yapacağınız tasarımın şık görünmesini isterseniz simli eva kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  •  İstediğiniz renkte arkası yapışkanlı simli, düz veya desenli eva
  • Kalem
  • Falçata
  • Makas

Eva ile Telefon Kapağı Nasıl Yenilenir?

Listede verilen malzemeler hazır ise eva ile telefon kapağı kaplaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine telefon kabını yerleştirin ve kalem ile kamera ve diğer açık yerleri belirleyerek çizin.
  • Çizdiğiniz yerleri falçata ve makas yardımı ile güzelce keserek çıkarın.
Eva ile Telefon Kapağı Yenileme Resimli Anlatım
Eva ile Telefon Kapağı Yenileme Resimli Anlatım
  • Bu şekilde ön hazırlığı yaptıktan sonra evanın arkasındaki kağıdı çıkarın ve kabı yapışkanlı yere güzelce yerleştirip, hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın.
  • Son olarak kenarlarda kalan fazlalıkları makas ile keserek çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra telefon kapağı kaplaması tamamlanmış oluyor. İsterseniz üzerine sticker yapıştırarak daha havalı bir tasarım oluşturabilirsiniz. Uygulamayı simli eva yerine düz veya desenli eva ile de yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile telefon kapağı yenileme videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Telefon kapağı yenilemek için eva yerine keçe de kullanabilirsiniz. Evde telefon kapağı yenilemek için farklı bir yöntem denemek isterseniz, desenli bant ile telefon kapağı yenileme yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial