Evde Taşlı Telefon Kapağı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde taşlı telefon kapağı yapımı şık telefon kapağı kullanmaktan hoşlananların ilgisini çekecek kolay bir çalışmadır. Dışarıda görüp beğendiğiniz pahalı telefon kapaklarının benzerlerini evde daha ucuza yapabilirsiniz. Takı ve çeşitli aksesuarların yapımında kullanılan parlak taşlar bu konuda çok işinize yarayacaktır. Az sonra bahsedeceğimiz pratik uygulama sayesinde alacağınız düz bir telefon kapağını harika bir görünüme kavuşturabilir ya da eski telefon kapağını yenileyebilirsiniz. Kendi zevkinize uygun, şık bir telefon kapağı kullanmak isterseniz bunun için ihtiyacınız olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir telefon kabı
  • İstediğiniz renkte parlak taş
  • Yapıştırıcı
  • Kürdan

Uygulamanın yapımı için gerekli olan parlak taşları hobi malzemeleri satan yerlerden temin edebilirsiniz.

Evde Nasıl Taşlı Telefon Kapağı Yapılır?

Evde telefon kapağı yenilemek için uygulayabileceğiniz en pratik yöntemlerden birisi bu kapağı parlak taşlarla süslemektir. Bu konuda tek yapmanız gereken istediğiniz renkte parlak taşlar almak ve sonrasında aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamak. Çalışmayı rahat bir şekilde yapabilmek için biraz iri olan parlak taşları tercih edebilirsiniz.

  • Uygulamayı yapmaya başlamadan önce kullanacağınız parlak taşları telefon kapağına nasıl yapıştıracağınızı belirlemeniz gerekiyor. Parlak taşlar farklı büyüklükte ise yapıştırmaya başlamadan önce bunları kapağın üzerine koyarak nasıl bir tasarım yapacağınıza karar vermelisiniz.
  • Telefon kapağının üst tarafına biraz yapışkan sürün ve bunun üzerine parlak taşı koyarak yapışmasını sağlayın.
  • Bu şekilde azar azar yapışkan sürerek taşları yapıştırdığınızda işiniz daha kolay olacaktır. Taşları birbirine bitişik olarak yapıştırırsanız ortaya daha güzel bir tasarım çıkacaktır. Bunun için yapıştırma sırasında bir kürdan yardımı ile taşları birbirine doğru ittirebilirsiniz.
  • Bu şekilde kapağın üzerini parlak taşlarla kapladıktan sonra yapışkan kurur kurumaz yeni telefon kabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde basit bir telefon kapağını çok şık bir hale getirebilirsiniz. Evde yapacağınız taşlı telefon kapağını kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz uygulamayı yaparken büyük parlak taşların arasına küçük taşlar da yapıştırarak daha farklı bir tasarım da yapmanız mümkün. Telefon kapağının tamamını taşlarla kaplayabileceğiniz gibi isterseniz sadece bazı yerlerine taş yapıştırabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, taşlı telefon kapağı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Evde Taşlı Telefon Kapağı Yapımı
Evde Taşlı Telefon Kapağı Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial