Evde Taşlı Cüzdan Yapımı Resimli Anlatım

Evde Taşlı Cüzdan Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Evde taşlı cüzdan yapımı resimli anlatım sayesinde siz de eski cüzdanınızı çok kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz. Özel gün ve gecelerde abiye kıyafetlerle uygun çanta ve ayakkabı seçimi son derece önemlidir. Bu tarz çanta ve ayakkabılar diğerlerine oranla biraz pahalı olabilir. Bunları dışarıdan almak yerine evde kendiniz çok ucuz malzemeler kullanarak abiye ayakkabı ve çanta yapabilirsiniz. Bu tarz çalışmalardan örnekleri kendin yap kategorimizde bulabilirsiniz. Bugün de sizlerle taşlı cüzdan yapımı hakkında güzel bir örnek çalışma paylaşmak istiyoruz. Eski cüzdanınızı yenilemek ya da özel günlerde kullanabileceğiniz şık bir cüzdan yapmak için bu çalışmayı uygulayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz boyutta cüzdan
  • Cüzdanın rengine uygun bir dantel kumaş
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • İnci görünümlü boncuklar ve istediğiniz boyutta parlak taşlar

Evde Nasıl Cüzdan Süslemesi Yapılır?

Evde cüzdan süslemesi yapmak çok zor bir uygulama değildir. Tül kumaş ve diğer süs aksesuarlarının seçiminde dikkatli davranırsanız sonuç sizi memnun edecektir. Sade tasarımlardan hoşlanıyorsanız cüzdan süslemesi için istediğiniz boyutta inci görünümlü boncuk kullanabilirsiniz. Eğer daha şık bir tasarım yapmak isterseniz farklı renk ve boyutlardaki parlak taşlar bu konuda işinize yarayabilir. Dantelli abiye elbiselerle kullanacağınız bir cüzdan yapmak isterseniz süslemeyi yapmak için dantelli kumaş kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk önce cüzdanı dantel kumaş ile kaplamanız gerekiyor. Bunun için kumaştan cüzdanın boyutuna uygun parçaları makasla kesmelisiniz.
  • Daha sonra bu parçaları cüzdanın üzerine yapışkan ile dikkatli bir şekilde yapıştırın.
  • Cüzdanı dantel kumaş ile kapladıktan sonra sıra geldi süslemeyi yapmaya.
  • Kullandığınız tül kumaşa uygun parlak taş ve inci görünümlü boncukları bu kumaşın üzerine yapıştırarak zevkinize göre bir süsleme yapabilirsiniz.
  • Tüm bu aşamalardan sonra taşlı cüzdan yapımı tamamlanmış oluyor. Bu şık cüzdanı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Aynı uygulamayı yaparak el çantası ve diğer çantaları da kolay bir şekilde süsleyebilirsiniz. Özellikle küçük boyuttaki çantaları dantel ve parlak taşlarla süsleyerek özel günlerde kullanabileceğiniz harika abiye çantalar yapabilirsiniz. Çantanızı yenilemek için pratik bir uygulama yapmak isterseniz, evde taşlı çanta yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde taşlı cüzdan yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmanız için aşağıda örnek bir çalışmanın resimli anlatımını paylaşıyoruz.

Evde Taşlı Cüzdan Yapımı Resimli Anlatım
Evde Taşlı Cüzdan Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial