Evde Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Sticker en çok kullanılan okul malzemeleri arasında bulunmaktadır. Defter ve kitap süslemesinin yanı sıra dekoratif süs olarak da kullanılmaktadır. Dışarıdan sticker almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu yazımızda evde sticker yapımı için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler paylaşıyoruz. Size anlatacağımız yöntemleri uygulayarak elinizdeki malzemeler ile harika tasarımlar yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında sticker yapımı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Evde Sticker Yapımı

Evde sticker yapmak için genelde kağıt ve renkli kalemler kullanılsa da poşet ve eva gibi malzemeler de kullanılabilir. Evde en kolay sticker yapma yöntemi bir kağıda istediğiniz figürü çizip bunu boyamaktır. Sonrasında resmin üzerini koli bandı ile kaplayarak kağıdın fazlalıklarını makas ile kesmeniz gerekmektedir. Bu şekilde figürü daha parlak bir hale getirdikten sonra bunun arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz. Elinizde çift taraflı bant yoksa figürü kestikten sonra makas ile kesin ve üzerini koli bandı ile kaplayın. Sonrasında kenarlarda biraz pay bırakarak kesin. Böylece koli bandı sayesinde sticker rahatlıkla yapışacaktır. Bu konuda size fikir verebilmek için evde uygulayabileceğiniz diğer kolay yöntemleri paylaşıyoruz.

Defter Kabı ile Sticker Yapımı

Defter kabı kullanarak evde çok güzel stickerlar yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; üzerinde küçük desenler bulunan kağıt bir kap, kalem, makas ve çift taraflı bant gerekmektedir. Defter kabının arkasını çevirerek buraya kalem yardımı ile çiçek, kalp, yıldız, kelebek gibi istediğiniz şekilleri çizin. Daha sonra çizdiğiniz yerlerden makas ile güzelce kesin. Bu şekilde sticker yaptıktan sonra bunun arka tarafına çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Defter Kabı ile Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Defter Kabı ile Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Kağıttan Emoji Sticker Yapımı

Evde renkli kağıt ile kolay bir şekilde sticker yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; sarı rekli kağıt, kalem, makas, koli bandı, çift taraflı bant ve keçeli kalem. İlk olarak kağıdın üzerine kalem ile istediğiniz emojiyi çizin. Çizdiğiniz emojiyi renkli kalem ile boyayın. Kağıt üzerindeki emojinin üzerini koli bandı ile kaplayın. Son olarak fazlalık kısımları makas ile kesin. Bu şekilde emoji sticker yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz. İsterseniz emojiyi yapmak için beyaz kağıt da kullanabilirsiniz. Kağıdı keçeli kalem ile sarı renge boyayarak da emoji sticker yapabilirsiniz. Emojileri farklı renklerde de boyayabilirsiniz. Bu kolay yöntem ile çiçek, yıldız, kalp ve daha birçok farklı sticker yapabilirsiniz.

Kağıttan Emoji Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Emoji Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Poşet ile Sticker Yapımı

Evde üzerinde küçük desenler bulunan poşetler varsa bunlarla da sticker yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; üzerinde desenler olan bir poşet, makas, koli bandı ve çift taraflı bant. Poşetin üzerinde bulunan desenleri makas ile koli bandına uygun boyutta kesin. İstediğiniz sayıda deseni kestikten sonra bunların üzerine koli bandı yapıştırın. Bunu yaparken arada hava boşluğu kalmamasına dikkat edin. Koli bandı ile kapladığınız desenlerin kenarlarındaki fazlalıkları makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Bu şekilde sticker yaptıktan sonra arkasına çift taraflı bant yapıştırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay ve masrafsız yöntem sayesinde evde harika tasarımlar yapabilirsiniz.

Poşet ile Çiçekli Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Poşet ile Çiçekli Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Eva ile Çiçek Sticker Yapımı

Elinizde artık eva parçaları varsa bunları sticker yaparak değerlendirebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; küçük bir eva parçası, kağıt deleceği, makas ve çift taraflı bant. Evadan kağıt deleceği yardımı ile 6 tane yuvarlak parça hazırlayın. Bir tane de çiçeğin ortası için farklı renkte eva ile parça yapın. Çift taraflı bandın üzerine bu daire şeklindeki parçaları resimde gördüğünüz şekilde çiçek oluşturacak şekilde yapıştırın. Çift taraflı bandın fazlalığını keserek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Eva ile Çiçek Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Çiçek Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Eva ile Yıldız Sticker Yapımı

Evde kısa sürede ve zorlanmadan sticker yapmak isterseniz arkası yapışkanlı eva kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken evanın arkasına istediğiniz boyutta yıldız çizip makas ile kesmek. Bu şekilde istediğiniz boyutta yıldız sticke yapabilirsiniz. Evanın arkasındaki yapışkanlı kağıdı çıkararak yıldızı istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Yıldız Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Yıldız Sticker Yapımı Resimli Anlatım

Bu yazımızda sizlerle evde kolay sticker yapımı hakkında fikir sahibi olabileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Bu yöntemlerden istediğinizi uygulayarak çok güzel tasarımlar oluşturabilirsiniz. Bu konuda farklı örnek çalışmalar incelemek isterseniz evde sticker nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial