Evde Oyuncak Göz Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde oyuncak göz nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz. Farklı renk ve şekillerdeki oyuncak gözler sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Evde yapacağınız etkinlikler için oyuncak göze ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine bunu evde kendinizde yapabilirsiniz. Yazımızda anlatacağımız kolay yöntemi uygulayarak evde istediğiniz renkte oyuncak göz yapabilirsiniz. Evde oyuncak göz yapmak için ihtiyacınız olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Oyuncak Göz Nasıl Yapılır?

Evde oyuncak göz yapmak için farklı malzemeler kullanılmaktadır. Bir kağıt ya da kartona istediğiniz renk ve şekilde göz çizip bunu makas ile keserek oyuncak  göz yapabilirsiniz. Plastik kaşık kullanarak da oyuncak göz yapabilirsiniz. Bu tarz bir uygulama için kullanacağınız kaşık beyaz renkte olmalıdır. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz, plastik kaşıktan oyuncak göz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Evde boş ilaç ambalajı varsa bunu da oyuncak göz yapmak için kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İlaç ambalajı
  • Arkası yapışkanlı beyaz eva
  • Siyah eva
  • Kağıt deleceği
  • Makas

Oyuncak Göz Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise oyuncak göz yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlaç ambalajının kenarını makas ile keserek bundan iki tane yuvarlak parça çıkarın.
  • Bu parça gözlerin dış kısmını oluşturacak.
  • Gözlerin renkli kısımlarını yapmak için siyah evadan kağıt deleceği ile iki tane yuvarlak parça çıkarın. Gözlerin kahverengi, mavi ya da yeşil olmasını isterseniz bu renkte eva kullanmanız gerekmektedir.
Oyuncak Göz Yapımı Resimli Anlatım
Oyuncak Göz Yapımı Resimli Anlatım
  • Beyaz yapışkanlı evanın kağıdını çıkarın. Bunun üzerine eva ile yaptığınız renkli kısmı yapıştıra hafifçe bastırın.
  • Son olarak kenarlarda kalan beyaz eva parçalarını makas ile dikkatli bir şekilde kesin.

Tüm bu aşamalardan sonra oyuncak göz yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasına yapıştırıcı sürerek ya da çift taraflı bant yapıştırarak kullanabilirsiniz. Bu yöntem ile yapacağınız göz sabit olacaktır. Elinizde farklı boyut ve şekillerde ilaç ambalajı varsa bunlarla değişik gözler yapabilirsiniz. Hareketli göz yapmak isterseniz beyaz yapışkanlı eva yerine kağıt kullanabilirsiniz. Uygulama hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, oynar göz yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu kolay geri dönüşüm çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda, evde oyuncak göz yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial