Evde Nasıl Oyuncak Göz Yapılır?

Oyuncak Göz Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde nasıl oyuncak göz yapılır? diye merak ediyorsanız bu yazımızda sorunuzun cevabı olabilecek iki pratik uygulama paylaşıyoruz. Çocuklara evde oyuncak yapılırken bunlara oyuncak göz takılmaktadır. Bu gözler sayesinde oyuncaklar daha güzel ve sevimli olmaktadır. Siz de çocuğunuz için güzel bir oyuncak yapmak isterseniz oyuncak göze ihtiyacınız olabilir. Günümüzde kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde bu tür malzemeler bulunsa da dilerseniz evde de oyuncak göz yapmanız mümkün. Bunun için uygulayabileceğiniz yöntemleri aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Yapacağınız tasarıma ve elinizdeki malzemelere göre bunlardan dilediğinizi yapabilirsiniz.

Plastik Kaşıktan Oyuncak Göz Yapımı

Sizlerle paylaştığımız bu örnek çalışmada plastik kaşıklar kullanılarak iri oyuncak gözler yapılmış. Çocuğunuz için yapacağınız büyük boy oyuncaklar için böyle iri gözler idealdir. Bu uygulamayı yapmak için ihtiyacınız olanlar; 2 tane plastik kaşık, makas, beyaz, yeşil ve siyah boya, fırça ve koyu renk kalın bant. İlk olarak plastik kaşıkların saplarını makas ile kesmeniz gerekiyor. Daha sonra kaşıkların dış tarafını çevirerek buları beyaz renge boyayın. Bunun üzerine yeşil renkte iri yuvarlaklar yaptıktan sonra da ortaları siyaha boyayın. Son olarak kalın banttan makas yardımı ile göz kapağı şeklinde parçalar kesin ve bunları da gözlerin üst tarafına yapıştırarak uygulamayı tamamlayın. İsterseniz oyuncak gözü yeşil yerine başka renkte yapabilirsiniz. Plastik kaşıktan oyuncak göz yapımı çok kolay olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir.

Plastik Kaşıktan Oyuncak Göz Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kaşıktan Oyuncak Göz Yapımı Resimli Anlatım

İlaç Kabından Oyuncak Göz Yapımı

İlaç kabından oyuncak göz yapımı çok pratik olduğu için evde oyuncak yapanların denemek isteyebilecekleri bir uygulamadır. Tek ihtiyacınız olan şey şeffaf bir ilaç kabı, 2 tane siyah boncuk, yapışkan, küçük bir karton parçası ve makas. Bu malzemeleri temin ettikten sora ilaç kabından 2 yuvarlak parçayı makas ile keserek çıkarın. Kartondan bunların arkasını kapatacak büyüklükte parçalar kesin. Son olarak ilaç kabından yaptığınız yuvarlak parçaların arkasına yapışkan sürün. Siyah boncukları kartonların üzerine koyduktan sonra bunların üzerini şeffaf ilaç kabı ile kapatın. Bu kolay uygulama sayesinde çocuklarınıza yaptığınız oyuncaklar için istediğiniz renkte oyuncak göz yapmanız mümkün.

Oyuncak Göz Nasıl Yapılır
Oyuncak Göz Nasıl Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial