Evde Nasıl Ayakkabı Yenilenir?

Sosyal medyada paylaş
RSS
Follow by Email
FACEBOOK
Pinterest

Evde nasıl ayakkabı yenilenir? başlığı altında sizlerle paylaşacağımız ilham verici kendin yap çalışmaları sayesinde, sade bir tasarıma sahip olan ayakkabılarınızı daha şık bir hale getirebilirsiniz. Çoğu bayanın kullanmadığı fakat atmaya da kıyamadığı ayakkabıları vardır. Eğer siz de bu gruba dahilseniz eski ayakkabılarınızı yenileyerek tekrar kullanabilirsiniz. Evde ayakkabı yenilemek için uygulanabilecek birçok yöntem mevcuttur. Bu uygulamalardan çoğunda boyama ya da süsleme gibi çalışmalar yapılmaktadır. Bizim tavsiyemiz bu konudaki en pratik çalışmaları denemeniz olacaktır. Sim, parlak taşlar ya da ponpon gibi ucuz malzemeler kullanarak ayakkabılarınıza daha farklı ve şık bir görünüm kazandırabilirsiniz. Bu önerimiz dikkatinizi çektiyse aşağıdaki örnek çalışmalara göz atabilirsiniz.

Ayakkabı Yenileme Yöntemleri

Evde ayakkabı yenilemek için uygulanabilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Biz isteyen herkesin evde ayakkabı yenileyebilmesi için bu konudaki en kolay çalışmaları paylaşmak istiyoruz. Ayakkabı yenilemek için kullanacağınız malzemelerin çeşidi ve rengi konusunda gereken özeni gösterirseniz ortaya çıkan sonuç sizi memnun edecektir. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan örnek çalışmaları resimli anlatımları ile birlikte paylaşmaya başlıyoruz.

Ayakkabı Topuğu Süsleme

Ayakkabı topuğu süsleme, evde ayakkabı yenilemek isteyenlerin en çok denediği çalışmalardan birisidir. Hobi malzemeleri satan yerlerden alacağınız beyaz ya da başka renkteki parlak taşları ayakkabı topuğuna yapıştırarak çok güzel bir süsleme yapabilirsiniz. Aynı yöntemi ayakkabıların uç kısmını süslemek için de uygulayabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde abiye kıyafetlerle kullanabileceğiniz çok şık ayakkabılara sahip olabilirsiniz.

Ayakkabı Topuğu Süsleme
Ayakkabı Topuğu Süsleme

Simle Converse Ayakkabı Süsleme

Spor giyimden hoşlananlar da şık görünmek isteyebilirler. Eğer siz de hem spor hem de şık bir tarz ortaya koymak istiyorsanız ayakkabılarınızı sim ile süslemeyi düşünebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bez ayakkabıya tutkal sürmek ve sonrasında bunun üzerine altın ya da gümüş rengi sim dökmek. Uygulamayı yaparken bez ayakkabının her yerinin sim ile kaplanmasına dikkat ederseniz ortaya çok şık bir tasarım çıkacaktır.

Simle Converse Ayakkabı Süsleme
Simle Converse Ayakkabı Süsleme

Bez Ayakkabıyı Dantelle Süslemek

Yukarıdaki yöntemin bir benzerini dantel kullanarak da yapabilirsiniz. Sim ya da parlak taşlar kullanmadan güzel bir süsleme yapmak isterseniz bunun için dantel kumaş kullanmalısınız. Bu uygulamayı beyaz ayakkabı üzerine siyah dantel olarak yaptığınızda çok şık bir çift ayakkabıya sahip olabilirsiniz.

Bez Ayakkabıyı Dantelle Süslemek
Bez Ayakkabıyı Dantelle Süslemek

Ayakkabı Topuğunu Simle Süsleme

Topuklu ayakkabılarınıza şık ve zarif bir süsleme yapmak isterseniz bunun için en uygun malzeme sim’dir. Bir kabın içinde tutkal ve simi karıştırın. Daha sonra bunu bir fırça yardımı ile ayakkabıların topuğuna sürün. Bu pratik yöntem topukları yüzülen ayakkabıları yenilemek için de uygulanabilir.

Ayakkabı Topuğunu Simle Süsleme
Ayakkabı Topuğunu Simle Süsleme

Ponponla Ayakkabı Yenileme

Yün iplerle yapacağınız rengarenk ponponları topuklu ayakkabılara yapıştırarak harika bir tasarım oluşturabilirsiniz. Yünden ponpon yapmayı bilmiyorsanız bunun için hazır ponpon ya da keçe topu gibi aksesuarlar da kullanabilirsiniz. Yazlık ayakkabı ve sandaletleri bu yöntemi uygulayarak kolay bir şekilde yenileyebilirsiniz.

Ponponla Ayakkabı Yenileme
Ponponla Ayakkabı Yenileme

Ayakkabıyı Metalik Boya ile Süsleme

Sade tasarımından sıkıldığınız bir ayakkabınız varsa buna şık bir görünüm kazandırmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise metalik bir boya alıp bununla aşağıdaki yöntemi uygulayabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde ayakkabınızın uç kısmında kalp şeklinde şık bir desen olacaktır.

Evde Ayakkabı Yenileme
Evde Ayakkabı Yenileme

Bu yazımızda paylaştığımız ayakkabı yenileme yöntemleri çok pratik olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla uygulayabilir. Bu örnek uygulamalar sayesinde kıyıda köşede atılmayı bekleyen çoğu ayakkabıyı yeniden kullanma imkanı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir