Evde Minyatür Duvar Rafı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde minyatür duvar rafı yapımı başlığı altında sizlerle zorlanmadan yapabileceğiniz 2 kolay kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Mekanlarda yer tasarrufu etmek ve dekoru güzelleştirmek için duvar rafı kullanmak oldukça yaygındır. Sizin de duvar rafına ihtiyacınız varsa evde kendiniz minyatür duvar rafı yapmayı deneyebilirsiniz. Çok ucuz malzemeler kullanarak yapacağınız minyatür duvar rafları ile çocuk odasının dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz.

Evde Minyatür Duvar Rafı Nasıl Yapılır?

Evde minyatür duvar rafı yapmak için karton, ahşap gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Üzerine minik biblo koyabileceğiniz sadece süs amaçlı küçük boyutta duvar rafı yapmak isterseniz bunun için damacana kapağı ya da ahşap mandal kullanabilirsiniz. Bu şekilde ekstra masraf yapmadan elinizdeki malzemeler ile çok güzel minyatür raflar yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz aşağıda paylaşacağımız kendin yap çalışmalarından istediğinizi yapabilirsiniz.

Damacana Kapağı ile Minyatür Duvar Rafı Yapımı

Evde minyatür duvar rafı yapmak için kullanabileceğiniz en ideal malzemelerden birisi damacana kapağıdır. Elinizde bu kapaklardan varsa makas yardımı ile kenarlarını kesip içine kaplama yapabilirsiniz. Kaplama malzemesi olarak keçe, eva, kumaş, kağıt ya da karton kullanabilirsiniz. Kaplama malzemesini kapağın içine uygun boyutta kesip bunu yapıştırıcı ile yerine sabitleyin. Daha sonra kapağın içine küçük bir biblo koyun. Yapmış olduğunuz minyatür duvar rafını çift taraflı bant yardımı ile istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz. Uygulamayı denemek isterseniz aşağıdaki resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz.

Evde Minyatür Duvar Rafı Yapımı-1
Evde Minyatür Duvar Rafı Yapımı-1

Mandal ile Minyatür Duvar Rafı Yapımı

Ahşap mandal kullanarak da sevimli duvar rafları yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken minik bibloları ahşap mandalların üzerine yapıştırmak. Bu şekilde istediğiniz sayıda duvar rafı yaptıktan sonra bunları çift taraflı bant ile istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu kendin yap çalışmasını evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda mandan ile minyatür duvar rafı yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Evde Minyatür Duvar Rafı Yapımı-2
Evde Minyatür Duvar Rafı Yapımı-2

Bu yazımızda sizlerle evde minyatür duvar rafı yapımı hakkında işinize yarayacak 2 tane kendin yap çalışması paylaştık. Verdiğimiz resimli anlatımlar sayesinde siz de çok güzel minyatür raflar yapabilirsiniz. Büyük boyutta duvar rafı yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız meyve kasasından duvar rafı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial