Evde Kumlu Oje Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Kumlu oje farklı görünümü ile bayanların hoşuna gitmektedir. Sizin de böyle bir ojeye ihtiyacınız varsa evde kum görünümlü oje yapabilirsiniz. Yazımızda size bahsedeceğimiz kolay yöntem sayesinde ekstra masraf yapmadan evde istediğiniz renkte kumlu oje hazırlayabilirsiniz. Bu fikir hoşunuza gittiyse evde kumlu oje nasıl yapılır? sorusunun cevabını ve uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemeleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Kumlu Oje Nasıl Yapılır?

Evde kumlu oje yapmak oldukça kolaydır. Ekstra masraf yapmadan evdeki ojenizi kullanarak kolaylıkla kumlu oje yapabilirsiniz. En sevdiğiniz ojeyi biraz tuz kullanarak kumlu oje görünümüne kavuşturabilirsiniz. İşin en güzel yanı ise ojenin tamamını kumlu ojeye çevirmek zorunda olmamanız. Tırnağınıza oje sürdükten sonra basit bir uygulama ile buna kumlu görünüm verebilirsiniz. Tırnaklarınızın daha şık görünmesini istiyorsanız bu kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Şimdi sizi daha fazla bekletmeden yapım aşamasının detaylarına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte oje
  • Küçük bir kase
  • Tuz

Uygulamanın yapımı için açık ya da koyu renkte oje tercih edebilirsiniz. Bu konudaki tercih size bağlı.

Kumlu Oje Yapımı

Uygulamaya başlamadan önce isterseniz tırnaklarınıza koruyucu bir ürün sürebilirsiniz. Tırnaklarınızı törpüleyecekseniz önce bunu yapmalı ve ardından uygulamaya başlamalısınız. Malzemeler hazır ise kumlu oje yapımı için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Seçmiş olduğunuz ojeyi tırnağınıza bir kat sürün ve kurumasını bekleyin.
  • Sürdüğünüz oje kuruduktan sonra ikinci katı sürün ve kurumadan tırnağınızın her yerini tuza batırın. Sonrasında ojenin kuruması için bir süre bekleyin.
  • En son bir kat daha oje sürün. Bu en son kat ojeyi sürerken fırçaya bolca oje alın. Tuzların tırnak üzerinden çıkmaması için çok fazla bastırmadan fırçayı sürün.
  • Bu şekilde tuzların üzerini oje ile güzelce kapatarak kumlu oje yapımını tamamlayabilirsiniz.

Evde kumlu oje yapımı bu şekilde olup ojenin kalıcılığını artırmak için parlatıcı sürebilirsiniz. Yazımızda bahsettiğimiz yöntemi uygulayarak siz de farklı tarzınızla dikkat çekebilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için aşağıda kumlu oje yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay nail art yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tel toka ile nail art nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Kumlu Oje Yapımı Resimli Anlatım
Kumlu Oje Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial