Sosyal medyada paylaş

Evde kozalak süslemesi yapımı hem yetişkinlerin hem de çocukların keyif alarak yapabileceği bir hobi uygulamasıdır. Kuru kozalaklar ev dekorasyonunda ve yılbaşı süslemesinde sıkça kullanılır. Kışı temsil eden kozalaklar, güzel görünümünün yanı sıra fazla yer kaplamadığı için de tercih edilir. Hafif bir malzeme olduğundan gerektiğinde duvara ya da herhangi bir yere asarak da kullanılabilir. Evine doğanın canlılığını ve enerjisini getirmek isteyenlere kozalaktan dekoratif süs yapmalarını tavsiye ediyoruz. Herkes kendi el becerisi ve kullanmak istediği malzemeye göre kendi özel tasarımını yapabilir. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey çam ağacının kozalağı. Bir çoğumuzun piknik alanlarında görüp de önemsemediği o kozalaklarla yapılan harika süslemeleri görünce siz de böyle bir çalışma yapmayı düşünebilirsiniz.

Evde Kozalak Nasıl Süslenir?

Kozalak ahşap bir yapıya sahip olduğu için boya, kumaş, boncuk gibi her türlü malzeme ile süslemesi yapılabilir. Elinizde bulunan kozalak sayısına göre birçok farklı tasarım yapmanız mümkün. Kozalak süslemenin en pratik yollarından birisi bunları boyamaktır. Kozalakları istediğiniz renk boya ile boyayarak bunları yılbaşı süsü olarak veya evinizi güzelleştirecek bir dekor ürünü olarak kullanabilirsiniz. Metalik renkli boyalarla yapacağınız süslemeler sayesinde harika dekor ürünleri yapmanız mümkün. Bunları beyaz renge boyadığınızda evinizde harika bir kış manzarası oluşturabilirsiniz.

Kozalakları süslemek için bunların aralarına boncuk ya da renkli keçeler yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız rengarenk dekor ürünlerini evinizin her yerinde kullanabilirsiniz. Elinizdeki başka çalışmalardan artan kurdele veya kumaşları da kozalak süslemesi için kullanabilirsiniz. Fiyonk şeklinde bağladığınız kurdeleye kozalak takarak bunu çam ağacı süslemesinde kullanabilir ya da duvarınıza asabilirsiniz. Boyadığınız kozalakları dekoratif bir kasenin içine koyabilirsiniz. İçi rengarenk kozalaklarla dolu bir kase, orta sehpa ya da salonunuzdaki yapay şöminenin üzerinde çok güzel durabilir.

Evinizde yılbaşı, doğum günü gibi özel günler için kutlama yapacağınız zaman uygun renklerde boyadığınız kozalaklar sayesinde evinizi bu özel güne rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Evinizin içinde merdiven bulunuyorsa süslediğiniz çam kozalaklarını merdiven korkuluklarına asarak da harika süslemeler yapabilirsiniz.

Elinizde hiçbir süsleme malzemesi olmasa bile kozalakları oje ile boyayarak süsleyebilirsiniz. Siz de evinizin dekorunu çam kozalağı süslemesi ile tamamlamak istiyorsanız aşağıda sizlere bu konuda ilham verecek örnek çalışmaları paylaşıyoruz. Bunları inceleyerek siz de hiç zorlanmadan birbirinden güzel dekor ürünleri yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial