Evde Kolay Oyuncak Yelkenli Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay oyuncak yelkenli yapımı okul öncesi çocukların severek uygulayacağı bir kendin yap çalışmasıdır. Çocuklar araba, uçak ve gemi gibi oyuncakları severler. Küçük çocuğunuz varsa onunla birlikte evde güzel bir oyuncak yelkenli yapmayı deneyebilirsiniz. Daha önceden yumurta kolisi ve şişe mantarı ile oyuncak yelkenli yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşmıştık. Bugün de bunlara benzer iki farklı uygulama paylaşmak istiyoruz. Yelkenli yapmak için düz ya da hafif çukur bir objeye ihtiyaç vardır. Bunun dışında yelken yapmak için de kağıt, karton ya da kumaş gerekmektedir. Bu konuda hayal gücünüzü ve elinizdeki imkanları kullanarak çocuğunuzla birlikte çok güzel bir yelkenli yapabilirsiniz.

Evde Kolay Oyuncak Yelkenli Yapımı

Gerekli Malzemeler

Oyuncak yelkenli yapmak için iki farklı çalışma paylaşacağımızı söylemiştik. Bunlardan ilki olan ceviz kabuğu ile yelkenli yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler; 1 tane ceviz kabuğu, istediğiniz renkte boya, fırça, küçük bir plastik çubuk, yelken yapmak için karton, yapıştırıcı ve makastır.

Şişe mantarı ile oyuncak yelkenli yapmak isterseniz o zaman; 2 tane şişe mantarı, biraz ip, makas, yelken yapmak için karton, yapıştırıcı ve ahşap bir çubuk temin etmelisiniz.

Oyuncak Yelkenli Nasıl Yapılır?

Oyuncak yelkenli yapmak için sizlerle paylaştığımız her iki çalışmada oldukça kolaydır. Ceviz kabuğu ile yelkenli yapmak için öncelikle bu kabuğu istediğiniz bir renge boyamanız gerekiyor. Daha sonra bir karton parçası ya da kağıttan üçgen şeklinde bir bayrak yapın. Bunu plastik ya da ahşap bir çubuğa yapıştırın. Son olarak yaptığınız yelkenin çubuğunu da ceviz kabuğunun içine yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz çubuğu ceviz kabuğuna tutturmak için erittiğiniz mumdan kabuğun içine damlatarak bunun üzerine çubuğu yerleştirebilirsiniz. Bu şekilde daha sağlam olacaktır.

Şişe mantarı ile oyuncak yelkenli yapmak isterseniz ilk olarak şişe mantarlarını yan yana koyun. Bunları ip ya da lastik ile birbirine bağlayın. Daha sonra kağıt ya da karton ile yelkeni yapın. Bunu ince bir çubuğa yapıştırdıktan sonra çubuğu da yelkenliye yapıştırarak tutturun.

Bu yazımızda sizlerle evde kolay oyuncak yelkenli yapımı hakkında iki tane örnek çalışma paylaştık. Bunlardan istediğinizi siz de çoğunuzla birlikte kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu örneklerden ilham alarak elinizdeki başka atık malzemeleri de kullanarak çok güzel oyuncak yelkenliler yapabilirsiniz. İsterseniz buna benzer bir uygulamanın yer aldığı, yumurta kolisinden yelkenli yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Evde Kolay Oyuncak Yelkenli Yapımı
Evde Kolay Oyuncak Yelkenli Yapımı
Kolay Yelkenli Yapımı
Kolay Yelkenli Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial