Evde Kolay Mumluk Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay mumluk yapımı ile ilgili en keyifli çalışmalardan örnekleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Mumluk günümüzde en çok kullanılan dekoratif ürünler arasındadır. Porselen, metal ve camın dışında farklı malzemelerden yapılan mumluklar da bulunmaktadır. Yemek masalarımızı ve salonlarımızı süslemek için kullandığımız mumlukları istersek evde kendimiz de yapabiliriz. Bunun için biraz hayal gücümüzü harekete geçirerek, elimizdeki malzemeleri kullanmamız yeterli. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan örnek görseller eşliğinde kolay mumluk yapımı projelerine göz atalım.

Mumluk Yapmak için Gerekli Malzemeler

Evde mumluk yapmak için kullanacağınız en ideal malzemeler arasında cam nesneler ilk sıralarda gelir. Cam kavanoz, bardak, fincan ve uygun boyutta vazoları dekoratif mumluk yapmak için kullanabilirsiniz. Mumluğu dekor dışında aydınlatma amacı ile de kullanmayı düşünüyorsanız o zaman cam bir nesneden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek uygulamalarda da cam nesneler kullanılmış. Evde mumluk yapmanın ne kadar kolay olduğunu anlamak için örnekleri incelemeniz yeterli.

Evde Kolay Mumluk Yapımı
Evde Kolay Mumluk Yapımı

Ağaç Dallarından Mumluk Yapımı

Bahçeli bir evde oturuyorsanız ya da ağaç dalı bulma imkanınız varsa aşağıdaki projeyi uygulayarak güzel bir mumluğa sahip olabilirsiniz. Mumluğu yapmak için istediğiniz boyutta cam bir nesne kullanabilirsiniz. Evinizde düz bir tasarıma sahip cam vazolar varsa bunların üzerine yapışkan sürdükten sonra kurumuş, ince ağaç dallarını yapıştırarak çok güzel bir tasarım oluşturabilirsiniz. Aynı projeyi büyük cam bardak ya da kavanoz kullanarak da yapmanız mümkün.

Ağaç Dallarından Mumluk Yapımı
Ağaç Dallarından Mumluk Yapımı

Kadehten Kolay Mumluk Yapımı

Evinizdeki ayaklı kadehlerle de dekoratif bir mumluk yapabilirsiniz. Bununu için çam ağaçlarından ince dallar veya yapay yeşillikler kullanabilirsiniz. Yapışkan yardımı ile bunları kadehin dış yüzeyine sabitleyip içine mumu yerleştirdikten sonra evinizde romantik bir ortam oluşturabilirsiniz.

Evde Mumluk Yapımı
Evde Mumluk Yapımı

Cam Kavanozdan Mumluk Yapımı

Cam kavanozdan mumluk yapımı günümüzde en sık uygulanan projeler arasında bulunmaktadır. Tükettiğiniz gıdaların cam kavanozlarını mumluğa dönüştürerek hem bunları atmak yerine değerlendirebilir hem de şık bir dekor ürününe sahip olabilirsiniz. Kullanacağınız kavanoz büyük ise bunun dibine küçük taşlar ya da başka şeyler koyduktan sonra içine mumu daha kolay yerleştirebilirsiniz. Yaptığınız mumluğu daha güzel bir görünüme kavuşturmak için isterseniz kavanozu boyayabilir, dantel ya da kumaş ile süsleyebilirsiniz.

Kavanozdan Mumluk Yapımı
Kavanozdan Mumluk Yapımı

Kolay Dekoratif Mumluk Yapımı

Evinizde romantik bir atmosfer oluşturmak isterseniz cam nesnelerin içine mum yerleştirdikten sonra bunların etrafına fındık, fıstık ve badem gibi kabuklu çerezler koyabilirsiniz. Özellikle yemek masasına böyle orjinal bir mumluk çok yakışacaktır. Aynı uygulamayı çerez yerine kum ya da çakıl taşları ile de yapmanız mümkün.

Kolay Dekoratif Mumluk Yapımı
Kolay Dekoratif Mumluk Yapımı

Büyük beyaz mumları da evde mumluk yapımı için kullanabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan çok sayıda tarçın çubuğu, büyük beyaz bir mum, küçük bir porselen tabak ve biraz da ip parçası. Mumu porselen tabağın ortasına yerleştirin. Daha sonra mumun etrafına tarçın çubuklarını koyun ve ip ile güzelce bağlayın. Kendi tasarımınız olan bu güzel mumluğu dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bu uygulama çok pratik olduğu için mumluğa ihtiyaç duyduğunuz her zaman kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tarçın Çubukları ile Mumluk Yapımı

Tarçın Çubukları ile Mumluk Yapımı
Tarçın Çubukları ile Mumluk Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial