Evde Kolay Kukla Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay kukla yapımı küçük çocuğu olanların çok hoşuna gidecek bir çalışmadır. Çocuklar kuklaları çok severler. Onlara masal anlatmak ya da bir şeyler öğretmek için kukla sıkça kullanılır. Kukla gösterileri izlemeyi seven bir çocuğunuz varsa evde onun için sevimli bir kukla yapabilirsiniz. Böylece çocuğunuz o kuklayı konuşturarak hem eğlenceli vakit geçirir hem de hayal gücü gelişir. Bu yazımızda sizlere evde kokay kukla yapabileceğiniz pratik bir el işi çalışmasından bahsetmek istiyoruz.

Çorap Kukla

Birçok farklı malzemeden yapılan kukla çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları parmağa takılır ya da arkasından parmaklar geçirilirek oynatılır. Bunların yanı sıra ele giyilen kukla çeşitleri de bulunmaktadır. Kuklalar karton, keçe ve kumaş gibi malzemelerden yapılabilir. Evde kukla yapmak isteyenlerin öncelikli tercihi ise çorap kukladır. Çorap kukla için ayrıca kumaş almaya gerek olmadığı için masrafsız bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Tek ihtiyacınız olan uzun bir çorap ve kuklaya gözle saç yapabileceğiniz malzemeler. Kuklanın ağzı için de biraz keçe gerekmektedir. Bunların dışında dikiş yapmak için iğne ve ipliğe de ihtiyaç vardır.

Evde Çorap Kukla Yapımı

Evde çorap kukla yapacaksanız ilk önce nasıl bir kukla yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çoraptan kız ya da erkek bebekler yapabileceğiniz gibi farklı hayvan figürleri de tasarlayabilirsiniz.

Evde Kolay Kukla Yapımı
Evde Kolay Kukla Yapımı

Evde kolay bir şekilde kukla yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız çoraptan kukla yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi yarayabilir. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygularsanız harika bir kukla yapabilirsiniz.

Çorap Kukla Yapımı Resimli Anlatım
Çorap Kukla Yapımı Resimli Anlatım
Çoraptan Kukla Yapımı Resimli Anlatım
Çoraptan Kukla Yapımı Resimli Anlatım

Çorap kuklaya göz yapmak için boncuk ya da düğme gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz. Kuklanın saçlarını da yün ip ile yapabilirsiniz. Bu şekilde elinizdeki artık malzemeleri de değerlendirme imkanınız olur.

Çorap Kukla
Çorap Kukla

Hayal gücünüzü ve elinizdeki malzemeleri kullanarak evde çok güzel çorap kuklalar yapmanız mümkün.

Çorap Kukla-1
Çorap Kukla-1

Çoraptan hayvan figürlü kukla yapmak isterseniz aşağıdaki görsellerden ilham alabilirsiniz.

Çorap Kukla Yapımı
Çorap Kukla Yapımı

Canlı renkteki havlu çoraplar kukla yapmak için en ideal malzemeler arasındadır.

Çoraptan Kukla
Çoraptan Kukla

Biraz keçe kullanarak çoraplardan istediğiniz şekilde kukla yapabilirsiniz.

Çoraptan Kukla-1
Çoraptan Kukla-1
Çoraptan Kukla Yapımı
Çoraptan Kukla Yapımı

Bu yazımızda kolay kukla yapımı hakkında paylaltığımız bilgiler aynı zamanda, çorap kukla nasıl yapılır? sorusunun da cevabıdır. Evde kukla yapmak isterseniz hemen bir çorap alarak ugulamayı denemeye başlayabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial