Evde Kolay Duvar Süsü Yapımı

Evde Kolay Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay duvar süsü yapımı pratik bir uygulama olması nedeni ile dikkatinizi çekebilir. Günümüzde evde keyifli vakit geçirmek isteyenler çeşitli el işi uygulamaları deneyerek güzel dekor ürünleri yapıyorlar. Kimi el işi kağıdı, kimi kumaş ya da rengarenk keçeler ile yapılan bu dekor ürünlerinin kullanımı oldukça yaygındır. Bugün sizlerle paylaşacağımız kolay duvar süsü yapımı sayesinde evinizin dekorunda güzel bir değişiklik yapabilirsiniz. Rengarenk dairelerle tasarlayacağınız duvar süsünü çocuk odasının dekoru için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. El oyalamayan pratik bir uygulamayı evde denemek isterseniz aşağıdaki malzemeleri temin ederek hemen projeyi uygulamaya geçebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • Farklı renklerde fon kartonu
  • Pergel
  • Makas
  • İnce bir ip
  • Yapıştırıcı

Bu uygulamanın yapımında fon kartonu yerine başka desenli kağıtlar ya da keçe de kullanmanız mümkün. pergel yoksa farklı büyüklükte yuvarlak nesneler de kullanılabilir.

Evde Kolay Duvar Süsü Nasıl Yapılır?

Evde duvar süsü yapmak keyifli bir uğraş olduğu için stres atmanıza da yardımcı olacaktır. Rengarenk halkalar oluşturmak ve sonra bunları birleştirmek size çok keyif verebilir. Küçük çocuğunuz varsa bu eğlenceli uygulamayı onunla birlikte yapabilirsiniz. Duvar süsünü nasıl yapacağınıza gelince bu konuda aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • İlk olarak fon kartonunun üzerine farklı büyüklükte daireler çizin.
  • Daha sonra bunları makas yardımı ile dikkatli bir şekilde kesin.
  • Bu şekilde çok sayıda yuvarlak yaptıktan sonra ipten istediğiniz uzunlukta bir parça kesin.
  • İpi masanın üzerine koyun ve bunun üzerine yapışkan sürdükten sonra daireleri hafif bir şekilde yapışkanın üzerine bastırın. İsterseniz bu daireleri ipe bant yardımı ile de tutturabilirsiniz. ( Şeffaf bandı küçük bir şekilde keserseniz kartona yapıştırınca belli olmayacaktır. )
  • Bu şekilde ister tek parça halinde bir duvar süsü yapabilir ya da uzunlu kısalı şeritler oluşturarak bunları sarkaç süs olarak da kullanabilirsiniz.

İsterseniz aynı uygulamayı daire yerine üçgen veya kalp şekilleri ile de yapmanız mümkün. Bu konudaki tercih size bağlı. Evde kolay duvar süsü yapımı hakkında daha iyi fikir sahibi olmak için aşağıdaki resimlere göz atabilirsiniz.

Evde Kolay Duvar Süsü Yapımı
Evde Kolay Duvar Süsü Yapımı
Kolay Duvar Süsü Yapımı
Kolay Duvar Süsü Yapımı
Şık Duvar Süsü
Şık Duvar Süsü

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial