Evde Kolay Duvar Süsü Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay duvar süsü yapımı başlığı altında sizlerle çok ucuz malzemeler kullanarak dekoratif süs yapabileceğiniz kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Ev dekorasyonunda sıkça kullanılan duvar süsünü dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Size bahsedeceğimiz kolay kendin yap çalışmalarından istediğinizi yaparak evinizin dekorunda bir farklılık oluşturabilirsiniz.

Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı

Küçük çocukların severek yediği pudinglerin kaplarını atmak yerine bunlarla güzel bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; 6 tane aynı ya da farklı renkte puding kabı, yapıştırıcı, süsleme yapmak için boncuk ya da pul. Duvar süsünü asmak için ince bir kurdele ya da ip de temin etmelisiniz.

Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı
Puding Kapları ile Duvar Süsü Yapımı

Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra ilk olarak puding kaplarını köşelerinden birbirine ikişerli olarak yapıştırın. Bu kapların alt taraflarına ve yapıştırdığınız köşelere boncuk ya da pul ile süsleme yapın. Bu şekilde duvar süsünü yaptıktan sonra ince bir kurdele ya da ip ile sap yaparak bunu duvara asabilirsiniz.

Karton Tabak ile Duvar Süsü Yapımı

Evde duvar süsü yapmak için karton tabak kullanabilirsiniz. Elinizde takvim yaprağı ya da buna benzer desenli bir kağıt varsa kısa sürede şık bir duvar süsü yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı için; karton tabak, desenli kağıt, kalem, makas ve yapıştırıcı gerekmektedir.

Karton Tabak ile Duvar Süsü Yapımı
Karton Tabak ile Duvar Süsü Yapımı

Kağıdın üzerine karton tabağı yerleştirip etrafından kalem ile geçerek çizin. Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile kesin. Bu yuvarlak parçayı yapışkan ile karton tabağın üzerine yapıştırın. Bu şekilde istediğiniz sayıda duvar süsü yapabilirsiniz. Duvar süslerinin arkasına çift taraflı bant yapıştırarak bunları istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz.

Poşet Dosya ile Duvar Süsü Yapımı

Poşet dosya ile de evde çok şık bir duvar süsü yapabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; poşet dosya, üzerinde manzara resmi bulunan bir kağıt, kalemi makas ve desenli bant.

Poşet Dosya ile Duvar Süsü Yapımı
Poşet Dosya ile Duvar Süsü Yapımı 

Listede verilen malzemeleri temin ettikten sonra manzara resimli olan kağıdı poşet dosyanın boyutunda küçültmekle işe başlayın. Daha sonra kestiğiniz kağıdı poşet dosyanın içine güzelce yerleştirin. Poşet dosyanın etrafını desenli bant ile kaplayarak duvar süsü yapımını tamamlayabilirsiniz. Yapmış olduğunuz manzaralı duvar süsünü ince bir kurdele ya da ip yardımı ile duvara asabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle evde duvar süsü yapımı konusunda ilham alabileceğiniz kolay kendin yap çalışmaları paylaştık. Bu çalışmalardan istediğinizi yaparak salon ya da oturma odasında kullanabileceğiniz çok güzel duvar süsleri tasarlayabilirsiniz. Çocuk odası için sevimli bir duvar süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eski tişörtten balon duvar süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial