Evde Kolay Boncuklu Bileklik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay boncuklu bileklik yapımı kolay bir uygulama olduğu için isteyen herkes evde rahatlıkla yapabilir. Bileklin her yaştan bayanın sevdiği bir aksesuardır. Bileklik kullanmayı seviyorsanız bunu dışarıdan almak yerine eve kendiniz de yapabilirsiniz. Bileklik yapımında farklı teknikler kullanılmaktadır. Boncuklu ya da düz birçok bileklik modeli bulunmaktadır. Bunları yapmak el becerisi gerektirdiği için ilk kez bileklik yapacak olanlar zorlanabilirler. Bizim bugün size bahsedeceğimiz çalışma çok kolay olduğu için ilk denemede bile kolaylıkla bileklik yapmanız mümkün. Evde boncuklu bileklik yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın resimli anlatımını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Kolay Boncuklu Bileklik Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte ince bileklik ipi
  • Altın ya da gümüş rengi kum boncuk
  • Makas
  • 1 tane çengelli iğne

Boncuklu Bileklik Nasıl Yapılır?

Kolay bileklik yapımı saç örmek kadar basit bir uygulamadır. Çalışmayı yapmak için üçlü saç örgüsü yapmayı bilmek yeterlidir. Beğendiğiniz renkte bir bileklik ipi alarak ince ve zarif bir aksesuara sahip olabilirsiniz.

Boncuklu Bileklik Yapımı

Uygulamanın yapımında isterseniz biraz daha kalın bileklik ipi de kullanabilirsiniz. Böyle bir durumda boncuklar da biraz büyük olmalıdır. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • İlk olarak bileklik ipinden makas ile 3 tane uzun parça kesin.
  • Daha sonra bu ipleri birbirine düğümleyin bunu yaparken yukarıda kopça geçecek şekilde yuvarlak bir halka oluşturun.
  • Sonrasında ipleri saç örer gibi birbirinin üzerinden geçirerek üçlü örgü yapın.
  • Biraz bu şekilde düz örgü yaptıktan sonra her geçireceğiniz ipe bir tane boncuk takarak aynı şekilde örmeye devam edin.
  • Bilekliği bitirirken tekrar başlangıçta olduğu gibi boncuk takmadan düz örgü yapın.
  • En son bitiş yerine elinizde ortası delik düğmeye benzer metal ya da plastik bir aksesuar varsa bunu kopça olarak takabilirsiniz. Kullanmadığınız bileklik varsa bunun kopçalarını yapacağınız bilekliğe takabilirsiniz. İsterseniz bilekliği kolunuza göre ayarlayıp bunu düğümleyerek de kullanabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde evde kendiniz ya da sevdikleriniz için çok güzel bileklikler yapabilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı ikili ya da dörtlü örgü olarak da yapabilirsiniz. Yapacağınız bu zarif bilekliği diğer takılarınızla birlikte uyum içinde kullanabilirsiniz. Bu tarz çalışmalar yapmayı seviyorsanız daha önceden paylaştığımız, düğmeden bileklik yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Bu uygulamayı evde denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda boncuklu bileklik yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Evde Kolay Boncuklu Bileklik Yapımı
Evde Kolay Boncuklu Bileklik Yapımı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial