Evde Kolay Ayakkabı Süsleme
Sosyal medyada paylaş

Evde kolay ayakkabı süsleme sayesinde üzeri yıpranan ya da görünümünden sıkıldığınız ayakkabıları rahatlıkla yenilemeniz mümkün. Bayanların ayakkabı tutkusu malum. Bazen severek aldığımız bir ayakkabıdan sıkılarak onu giymek istemeyebiliriz. Böyle bir durumda ayakkabı atılmak için bir kenarda bekler. Eğer sizin de böyle bir ayakkabınız varsa bunu atmak yerine farklı bir tasarımla yeniden kullanabilirsiniz. Az sonra sizlere bahsedeceğimiz kolay ayakkabı süsleme çalışmasını özel bir davete katılacağınız zaman şık bir ayakkabı giymek için de uygulayabilirsiniz. Uygulama kolay olmasının yanı sıra ucuz malzemeler içermesi yönünden de oldukça avantajlıdır. Siz de evde ayakkabı yenilemek isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 çift ayakkabı
  • Yapıştırıcı
  • İstediğiniz renkte sim
  • Fırça

Bu pratik uygulama ile topuklu ya da babet olmak üzere tüm ayakkabılarınızı süslemeniz mümkün.

Topuklu Ayakkabı Nasıl Simle Süslenir?

Topuklu ayakkabıyı simle süslemek çok kolaydır. Uygulamayı yapmaya başlamadan önce etrafın batmaması için bir gazete kağıdı sererek gerekli koruma tedbirini almayı unutmayın. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde yaptığınızda harika bir çift ayakkabıya sahip olabilirsiniz.

  • İlk olarak ayakkabıya yapıştırıcıyı bir fırça yardımı ile sürün.
  • Daha sonra simi ayakkabının üzerine güzelce dökün. Bunu yaparken zorlanmamak için simi gazete kağıdına boşaltıp elinizle ayakkabının üzerine dökebilir ya da ayakkabıyı sime batırabilirsiniz.
  • Diğer ayakkabıyı da aynı şekilde sime buladıktan sonra bir süre kuruması için bekleyin.
  • Tüm bu aşamalardan sonra simli ayakkabınızı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şık bir tasarım oluşturmak isterseniz altın ya da gümüş rengi sim kullanabilirsiniz. İsterseniz ayakkabının üzerini sim ile topuk kısmını ise parlak taşlarla da süsleyebilirsiniz. Ayakkabının tamamı yerine sadece topuk ya da ön kısmını da simle süslemeniz mümkün. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Bu pratik uygulama sayesinde sade bir tasarıma sahip olan ayakkabılarınızı daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Dilerseniz ayakkabı süslemek için sim yerine parlak taşlar da kullanabilirsiniz. Bu önerimiz hoşunuza gittiyse aşağıda paylaştığımız, evde kolay ayakkabı süsleme resimli anlatım size ilham verebilir. Örnek çalışmada düz beyaz bir ayakkabının simle süslendikten sonra ne kadar şık durduğunu görebilirsiniz.

Evde sadece ayakkabınızın bir kısmını süslemek isterseniz, ayakkabı topuğunu simle süsleme yazımıza göz atabilirsiniz.

Evde Kolay Ayakkabı Süsleme
Evde Kolay Ayakkabı Süsleme

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial