Evde Kar Küresi Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle, evde kar küresi nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek çok kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kar küresi içinde su, biblo ve kar şelinde süslemeler bulunan bir dekoratif süstür. Suyun içinde yüzen kar tanelerini izlemek oldukça keyiflidir. Siz de sevimli bir kar küresine sahip olmak isterseniz bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz de yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz kar küresi yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Evde Kar Küresi Nasıl Yapılır?

Evde kar küresi yapımı için cam kavanoz kullanabilirsiniz. Kavanozun içine su koyulacağı için kapağı sıkıca kapanmalıdır. Küçük ya da orta boy kavanozlar kar küresi yapımı için uygundur. Kar küresinin içine hindistan cevizi gibi beyaz malzemeler koyabileceğiniz gibi sim de kullanabilirsiniz. Kullanacağınız sim iri olursa suyun içinde daha güzel ve belirgin olacaktır.

Kar Küresi
Kar Küresi

Kullanacağınız biblo kavanozun içine sığacak büyüklükte olmalıdır. Bibloyu kavanoz kapağına kuvvetli bir yapıştırıcı ile sabitlemeniz gerekmektedir. Bibloyu kavanoz kapağına yapıştırdıktan sonra bir süre yapıştırıcının kuruması için beklemeniz gerekmektedir. Simlerin yavaş bir şekilde dibe çökmesi için suyun içine birkaç damla gliserin ilave edebilirsiniz. Şimdi sözü daha fazla uzatmadan uygulamanın yapımına geçelim.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane cam kavanoz
  • Sim
  • Su
  • Gliserin
  • Küçük bir biblo
  • Silikon tabancası ya da kuvvetli bir yapıştırıcı

Evde Kar Küresi Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise kavanozdan kar küresi yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz. Kavanozun üzerinde yapışkanlı etiket varsa uygulama öncesinde bunu çıkarmanız gerekmektedir.

  • Bibloyu kavanoz kapağının iç tarafına sağlam bir şekilde yapıştırın. Su ile temas ettiğinde çıkmaması için yapıştırıcının kuruması için bir süre bekleyin.
  • Kavanozun içini su ile doldurduktan sonra içine biraz sim dökün ve birkaç damla da gliserin damlatın.
  • Bir çubuk yardımı ile sim ve gliserini su ile güzelce karıştırın.
  • Kavanoz kapağını kapatarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra kavanozdan kar küresi yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kapağın kenarına kurdele ya da farklı malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda kavanozdan kar küresi yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde çocukların yapay kar küresi yapabileceği bir çalışma incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız yapay kar küresi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Kar Küresi Yapımı Resimli Anlatım
Kar Küresi Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial