Evde Kalem Süsü Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bugün evde kendi kalem süsünü yapmak isteyenler için kolay kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Hesaplı malzemeler kullanarak şık tasarımlar oluşturmaktan hoşlanıyorsanız bu örnek çalışmalar ilginizi çekebilir. Evde kalem süsü nasıl yapılır? diye araştırdığınızda karşınıza çıkan çalışmalar size zor görünebilir. Biz isteyen herkes kalem süsü yapabilsin diye en kolay yöntemleri paylaşıyoruz. Kendiniz ve sevdikleriniz için güzel kalem başlıkları tasarlamak isterseniz yazımızın devamında paylaşacağımız örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Evde Kalem Süsü Nasıl Yapılır?

Evde kalem süsü yapımı için genelde kağıt, karton, keçe, eva ve ponpon gibi malzemeler kullanılmaktadır. Bu tür malzemeler ile birbirinden güzel kalem süsleri yapabilirsiniz. El becerinizi hayal gücünüzle birleştirerek harika bir tasarıma imza atabilirsiniz. Çok fazla malzeme kullanmadan ve zorlanmadan dakikalar içinde zevkinize uygun bir kalem süsü yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir evanın üzerine kalem ile daire çizmek ve bunun fazlalığını makas ile keserek çıkarmak. Daireyi hazırladıktan sonra bunu ikiye katlayın ve resimde gördüğünüz gibi iki tane kesik yapın. Bu kesiklerden kalemi geçirerek süsü kullanabilirsiniz. Bu kolay çalışmayı kağıt, karton, keçe ve eva ile yapabilirsiniz. Örnek çalışmada desenli eva kullanılmıştır.

Kolay Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kolay Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Eva ile Kalem Süsü Yapımı

Eva şık görünümü ve kolay şekil verilebilen yapısı ile kalem süsü yapımına uygun bir malzemedir. İstediğiniz renkte düz veya simli eva kullanabilirsiniz. Evanın üzerine resimde gördüğünüz gibi balık, kedi, kalp ve ayıcık çizin. Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile geçerek fazlalıkları kesin. Hazırladığınız eva parçalarını ikiye katlayın ve aralarında biraz boşluk bırakarak iki tane kesik yapın. Tüm bu aşamalardan sonra kalem süsü kullanıma hazırdır. Kesiklerden kalemi geçirerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay yöntem ile bu örneklerin dışında başka tasarımlarda yapabilirsiniz.

Eva Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Eva Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Kalpli Kalem Süsü Yapımı

Çift taraflı bir kalem süsü yapmak isterseniz iki farklı renkte eva kullanmanız gerekmektedir. Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız ayrıca yapıştırıcıya gerek kalmayacaktır. Evaların üzerine istediğiniz boyutta kalp çizin ve bunları makas ile kesin. Bu şekilde iki tane kalp hazırladıktan sonra bunları ters tarafları içte kalacak şekilde birbirine yapıştırın. Daha sonra kalbi ikiye katlayarak resimde gördüğünüz gibi makas yardımı ile iki tane kesik yapın. İşte hepsi bu kadar. Kalpli kalem süsü kullanıma hazır.

Kalpli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Kalpli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Barbie Kalem Süsü Yapımı

Barbie şeklindeki okul eşyaları çok popüler olduğu için evde barbie kalem süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Bunun için düz pembe renkli bir eva ve pipet gerekmektedir. Evanın üzerine kalem ile barbie logosu çizin. Bunu makas ile kesin. Logonun boyun kısmını makas ile inceltin. Pipetten resimde gördüğünüz gibi bir parça kesin. Barbie logosunun boyun kısmını pipetin içine yerleştirin ve zımba ile sabitleyin. Kalem süsünü anlattığımız şekilde yaptıktan sonra isterseniz küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. Uygulamanın yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, barbie kalem süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Barbie Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Barbie Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Farklı Malzemeler ile Kalem Süsü Yapımı:

Çocuğunuzun kullanmadığı küçük bir oyuncak bebek varsa bunu sevimli bir kalem süsüne dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken şey bebeğin başını gövdesinden ayırmak. Bebeğin boyun bölgesindeki deliğe kalemi yerleştirdiğinizde yeni kalem süsünüz hazır. Şık bir tasarım olması için pipetten bir parça keserek bunu kalemin üst kısmına geçirip bebeği pipetin üzerine takabilirsiniz.

Bebekli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Bebekli Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Biten diş macunlarının kapağını atmak yerine kalem süsü yapmak için kullanabilirsiniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi kapaklar varsa bunların üst kısmını şapka olarak istediğiniz renge boyayın. Alttaki çizgili kısımları ise saç olarak siyah, kahverengi ya da sarıya boyayabilirsiniz. Ön taraftaki düz kısmı ise yüz olarak ten renginde boyayın. Son olarak ağız ve gözleri yaptığınızda ortaya bebek şeklinde kalem süsü çıkacak. Uygulamanın yapımında akrilik boya veya oje kullanabilirsiniz.

Diş Macunu Kapağı ile Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım
Diş Macunu Kapağı ile Kalem Başlığı Yapımı Resimli Anlatım

Yukarıda paylaştığımız kalem süsü yapımı çalışmalarından istediğinizi evde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu şekilde dışarıdan kalem süsü almak yerine kendi tasarımınızı kullanabilirsiniz. Ev yapımı kalem başlıkları sayesinde düz bir kalemi şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Kalemlerinize zarif ve şık süslemeler yapmak isterseniz, kalem süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial