Evde Kağıt Delgeç Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde kağıt delgeç yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kağıda delik açmanız gerekiyor fakat kağıt deleceği yoksa bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bu şekilde acil durumlarda kağıdı delebilirsiniz. Bu konuda incelediğiniz çalışmalar size zor geliyorsa anlatacağımız kolay yöntemi deneyebilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz evde kağıt delgeç yapımı hakkındaki detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Kağıt Delgeç Yapımı

Evde delgeç yapmak için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemlerden en kolay olanını denemek isterseniz kürdan kullanabilirsiniz. Kürdanın ucu sivri olduğu için kağıda kolaylıkla delik açılabilir. Rahat bir kullanım için kürdana kağıt ya da eva sarabilirsiniz. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yapışkanlı eva kullanılmıştır. Bu şekilde ayrıca yapıştırıcı kullanmaya gerek yoktur. Sadece iki malzeme ile yapacağınız kağıt deleceğinin kullanımı da oldukça kolaydır. Acil durumlarda bu delgeçi kullanarak işinizi tamamlayabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva varsa bunu uygulamanın yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane kürdan
  • İstediğiniz renkte yapışkanlı eva
  • Makas

Kağıt Delgeç Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede kağıt delgeç yapabilirsiniz.

  • İlk olarak kürdanın uçlarından birisini makas ile keserek düzleştirin. Diğer sivri ucunu kesmeden olduğu gibi bırakın.
  • Daha sonra evadan kürdanın sivri ucunu açıkta bırakacak büyüklükte bir şerit kesin.
Kağıt Delgeç Yapımı Resimli Anlatım
Kağıt Delgeç Yapımı Resimli Anlatım
  • Evanın arkasındaki kağıdı çıkarın ve yapışkanlı yeri üste gelecek şekilde düz bir zemine koyun.
  • Kürdanı sivri ucu açıkta kalacak şekilde evanın üzerine yerleştirin ve sıkı bir şekilde evayı kürdana sarın.

Tüm bu aşamalardan sonra kürdan ile kağıt delgeç yapımı tamamlanmış oluyor. Delmek istediğiniz kağıdı yumuşak bir yere koyup delgeç ile bastırarak kolaylıkla delik açabilirsiniz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıdaki videoyu izleyerek detayları öğrenebilirsiniz. İsterseniz uygulamayı yaparken kürdanı eva yerine kağıda da sarabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Kürdan yerine çöp şiş çubuğu ile de delgeç yapabilirsiniz. Farklı bir yöntem ile kağıt deleceği yapımı incelemek isterseniz, pipet ile kağıt deleceği yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial