Evde Geçici Dövme Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde zorlanmadan geçici dövme yapabileceğiniz kolay bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Kolunuza ya da vücudunuzun herhangi bir yerine birkaç gün kullanmak için dövme yapmak isterseniz size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Kendi tasarladığınız dövmeyi kullanmak size ayrı bir zevk verecektir. Önerimizi değerlendirmek isterseniz yazımızın devamında iki malzeme ile evde geçici dövme yapımı hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Evde Geçici Dövme Yapımı

Evde geçici dövme yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Siyah ya da renkli kalemler ile istediğiniz desen ya da yazıyı yaparak kolay bir şekilde geçici dövme tasarlayabilirsiniz. Bu yöntem ile yapacağınız dövme çok çabuk çıkacağı için biraz daha kalıcı bir yöntem tercih edebilirsiniz. Size bu konuda fikir vermek için eyeliner ve şeffaf oje kullanarak geçici dövme yapabileceğiniz kolay bir yöntem öneriyoruz. Sizin bu konuda tek yapmanız gereken malzemeleri temin ettikten sonra nasıl bir dövme modeli yapacağınıza karar vermek.

Gerekli Malzemeler

  • Eyeliner
  • Şeffaf oje
  • Koli bandı

Evde Geçici Dövme Nasıl Yapılır?

  • Yapacağınız dövmenin hizasını ayarlamak için dövme yapacağınız bölgenin alt ve üst tarafına koli bandı yapıştırın.
  • Daha sonra dövmeyi yapmak istediğiniz bölgeye göz kalemi ile deseni çizin. İsterseniz desen yerine yazı da yazabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz.
  • Yapacağınız dövmenin kalın olmasını isterseniz üzerinden birkaç kat geçebilirsiniz.
Evde Geçici Dövme Yapımı Resimli Anlatım
Evde Geçici Dövme Yapımı Resimli Anlatım
  • Çizimi yaptıktan sonra dövme desenini sabitlemek gerekiyor.
  • Bunun için şeffaf ojeyi dövme deseninin üzerine dikkatli bir şekilde sürün.
  • Son olarak koli bandını dikkatli bir şekilde çıkarın.

Tüm bu aşamalardan sonra evde eyeliner ile dövme yapımı tamamlanmış oluyor. Uygulamanın yapımında şeffaf oje kullanıldığı için dövme suya dayanıklı olacaktır. Yaptığınız geçici dövmeyi çıkarmak istediğinizde aseton kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken bir parça pamuğa biraz aseton döküp pamuğu dövmenin üzerine sürmek. Bu yöntem sayesinde evde kendi zevkinize uygun çok güzel bir dövme yapabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda geçici dövme yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme ile dövme yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız, evde geçici dövme nasıl yapılır? yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial