Evde Gece Lambası Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Ev yapımı gece lambası modelleri farklı ve şık görünümleri ile dikkat çekmektedir. Gece bulunduğunuz mekanda loş ışık tercih ediyorsanız tealigt mum ve led tealiht mum kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu tür ışık kaynaklarının daha şık görünmesi için elinizdeki malzemelerle bunları daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda evde gece lambası yapımı için uygulayabileceğiniz kolay kendin yap çalışmaları paylaşıyoruz. Zevkinize uygun bir tasarım yapmak isterseniz yazımızın devamına göz atabilirsiniz.

Evde Gece Lambası Yapımı

Evde gece lambası yapmak için cam kavanoz, teneke ve karton kutular ve bazı plastik kapları kullanabilirsiniz. Örneğin bir konserve kavanozunun üzerine delikler açıp bunun içine mum koyarak güzel bir gece lambası yapabilirsiniz. Bu konuda örnek bir çalışma incelemek isterseniz teneke kutudan fener yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Kola kutusu, karton bardak ve büyük sürpriz yumurta kaplarını da gece lambası yapmak için kullanabilirsiniz. Bu şekilde elinizde bulunan teneke kutu, sürpriz yumurta kabı gibi atık malzemeleri atmak yerine değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Hayal gücünüzü ve el becerinizi kullanarak harika tasarımlara imza atabilirsiniz.

Kola Kutusu ile Gece Lambası Yapımı

Elinizde boş kola kutusu varsa bunu atmak yerine size anlatacağımız yöntemi uygulayarak sevimli bir gece lambasına dönüştürebilirsiniz. Bir kağıda hello kitty resmi çizin ve bu kağıdı kola kutusunun üzerine bant ile yapıştırarak sabitleyin. Daha sonra bir raptiye ya da iğne yardımı ile çizgilerin üzerine delikler açın. Kağıdı çıkardığınızda kağıttaki desenin teneke kutuya çıktığını görebilirsiniz.

Hello Kittyli Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım
Hello Kittyli Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde lambayı hazırladıktan sonra teneke kutunun arkasına tealigt mumun sığacağı şekilde kesik yapın. Bunun için makas kullanabilirsiniz. Tüm bu aşamalardan sonra hello kitty gece lambası kullanıma hazırdır. İçine tealight mum ya da led tealihgt mum koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Karton Bardaktan Gece Lambası Yapımı

Gece odanızı aydınlatmak için led tealight mum kullanıyorsanız bunu biraz daha şık hale getirebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; Karton bardak, raptiye ve çöp şiş çubuğu. Renkli bir tasarım yapmak isterseniz akrilik boya veya renkli kalemler kullanabilirsiniz.

Karton Bardaktan Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım
Karton Bardaktan Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım

Bardağı renkli olarak kullanmak istiyorsanız ilk olarak bunu boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra karton bardağın üzerine ve altına raptiye ile delikler açın. Daha hoş bir görünüm elde etmek için bu deliklerden bazılarının içine çöp şiş çubuğu sokarak biraz daha büyümelerini sağlayın. Tüm bu aşamalardan sonra gece lambası kullanıma hazırdır. Led tealight mumu düz bir zemine koyup üzerine bardağı kapatarak lambayı kullanabilirsiniz.

Sürpriz Yumurta Kabından Gece Lambası Yapımı

Evde büyük boy sürpriz yumurta kabı varsa basit bir yöntem uygulayarak bunu sevimli bir lambaya dönüştürebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler; büyük boy sürpriz yumurta kabı, kağıt, kalem, yapıştırıcı ve led tealight mum. İlk olarak yıldızları hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Kağıda küçük yıldızlar çizin ve bunları makas ile kesin.

Sürpriz Yumurta Kabından Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım
Kabından Gece Lambası Yapımı Resimli Anlatım

Hazırladığınız kağıt yıldızları sürpriz yumurta kabının iç tarafına yapıştırın. Bu şekilde gece lambasını yaptıktan sonra kabın içine led tealight mum koyarak kapağını kapatın. Led mumu yaktığınızda sürpriz yumurtanın içindeki yıldızlar belirgin hale gelip hoş bir görünüm oluşturacaktır. İsterseniz kağıttan yıldız yerine kalp de yapabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlerle dekoratif gece lambası yapabileceğiniz örnek kendin yap çalışmaları paylaştık. Siz de elinizdeki malzemeleri kullanarak böyle şık lambalar yapmayı deneyebilirsiniz. Teneke kutu kullanarak şık bir lamba yapmak isterseniz, kola kutusundan fener yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial