Evde French Manikür Nasıl Yapılır?

Evde French Manikür Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde french manikür nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek farklı yöntemleri bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz. Fransız manikürü, french oje gibi farklı isimlerle adlandırılan bu yöntem tırnakları daha güzel ve bakımlı gösteren bir yöntemdir. İlk başlarda ten rengi, pembe ya da nude tonlarında zemin üzerine beyaz ile yapılan bu uygulama zaman içinde daha farklı şekillerde de yapılmaya başlanmıştır. Her sezon değişen trendlere uygun şekilde uygulanan french manikür modelleri ile bayanlara farklı seçenekler sunulmaktadır. Çoğu bayanın favorisi olan bu uygulamayı evde yapmak isteyenler için farklı seçenekler bulunmaktadır. Aşağıda sizlerle evde kolay bir şekilde french manikür uygulayabileceğiniz bazı yöntemleri paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte oje
  • Yapışkan bant ya da özel tırnak aparatı

Evde Fransız manikürü yapmak için özel olarak üretilen setlerden alabileceğiniz gibi kozmetikçilerde ve eczanelerde satılan aparatlardan da alabilirsiniz. Bunları temin edemeyenler de yapışkan bant kullanarak uygulamayı yapabilirler.

Evde French Manikür Yapma Yöntemleri

Eczane ve kozmetikçilerden alabileceğiniz yuvarlak yapışkanlı aparatlar sayesinde evde zorlanmadan french manikür yapmanız mümkün. İlk olarak tırnaklarınıza açık ya da koyu renk oje sürün. İki kat olarak süreceğiniz bu oje zemin olacak. Sonrasında yuvarlak aparatı düzgünce şekilde gördüğünüz gibi tırnağınızın üzerine yerleştirin. Diğer oje ile tırnağın açıkta kalan uç kısmını boyayın. Ojenin kalıcılığını arttırmak için parlatıcı sürebilirsiniz.

Evde French Manikür Yapımı-1
Evde French Manikür Yapımı-1

Evde kolay french manikür yapımı ile ilgili en pratik yöntemi aşağıdaki resimde görebilirsiniz. Bu yöntemi uygulamak için avuç içinize çok az beyaz oje sürün. Sonrasında tırnağınızın ucunu bu ojeye batırın.

Evde French Manikür Yapımı-2
Evde French Manikür Yapımı-2

Bayanların french manikür uygularken en çok yaptıkları uygulama yapışkanlı bantlardır. Tırnaklarınıza parlatıcı ya da istediğiniz renkte bir oje sürdükten sonra bantı tırnak ucunuz açıkta kalacak şekilde yapıştırın. Sonra beyaz ojeyi sürerek uygulamayı tamamlayın.

Evde French Manikür Yapımı-3
Evde French Manikür Yapımı-3

French manikür çoğunlukla açık renk ojeler ile uygulansa da siyah gibi koyu renklerle de uygulamak mümkün. Son dönemlerde siyah ya da kırmızı zemin üzerine simli ve metalik ojelerle de french manikür yapılmaktadır. Tırnaklarınızın boyutuna uygun şekilde keseceğiniz poşet parçalarını kullanarak da evde Fransız manikürü yapabilirsiniz. Bu yöntemi uyguladığınızda poşetin kaymamasına dikkat etmelisiniz.

Evde French Manikür Yapımı-4
Evde French Manikür Yapımı-4

Aşağıdaki resimde görmüş olduğunuz tırnak aparatlarından kullanarak kolay bir şekilde french oje uygulayabilirsiniz. Bu tür aparatları kozmetik ürünleri satan yerlerde ve eczanelerde bulabilirsiniz.

Evde French Manikür Yapımı-5
Evde French Manikür Yapımı-5

French oje her yaştan bayana yakışan bir tırnak süsleme yöntemidir. Son dönemlerde tırnak ucuna canlı renklerde oje sürülerek yapılan renkli french manikür uygulaması da oldukça popülerdir. Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden istediğinizi kullanarak siz de evde kolay bir şekilde Fransız manikürü yapabilirsiniz.

Evde French Manikür Nasıl Yapılır
Evde French Manikür Nasıl Yapılır

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Gerçekten tirnakta güzel duruyor. Hazir bantlari denemek istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial