Evde Diş Fırçası Tutacağı Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde diş fırçası tutacağı nasıl yapılır? sorusunun cevabı olabilecek bir geri dönüşüm çalışması paylaşıyoruz. Diş fırçasının temiz bir şekilde muhafaza edilmesi için diş fırçası tutacağı kullanılabilir. Duvara sabitlenen bir tutacak ise banyoda yer tasarrufu sağlamaya yardımcı olabilir. Ekstra harcama yapmadan evdeki malzemeleri kullanarak güzel bir diş fırçası tutacağı yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Diş Fırçası Tutacağı Nasıl Yapılır?

Evde diş fırçası tutacağı yapmak için plastik kapaklar kullanılabilir. Bu kapakların oyuk olan iç tarafına diş fırçası yerleştirilerek kısa sürede güzel bir aparat yapılabilir. Sizin bu konuda tek yapmanız gereken plastik kapağın kenarlarına diş fırçasının sığacağı şekilde oyuklar yapmak.

Diş Fırçası Tutacağı Yapımı
Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Yaptığınız oyuklar yardımı ile diş fırçasını kapağın iç tarafına rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Falçata ile yapacağınız oyukların fırçaya uygun olmasına dikkat ederseniz ortaya güzel bir tasarım çıkacaktır. Yaptığınız diş fırçası tutacağını duvara sabitleyerek kullanabilirsiniz. Uygulamayı yapmak isteyenler için gerekli olan malzemelerin listesini aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane pet şişe kapağı
  • Falçata
  • Çift taraflı bant

Uygulamanın yapımında 5 litrelik pet şişe kapağı ve ayran kabı kapağı kullanılmıştır.

Evde Diş Fırçası Tutacağı Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulayarak kısa sürede güzel bir diş fırçası tutacağı yapabilirsiniz.

  • Pet şişe kapağını iç tarafı size bakacak şekilde sert bir zemine yerleştirin.
  • Falçata yardımı ile bunun kenarına diş fırçasının sığabileceği küçük bir kesik yaparak bu parçayı kesip çıkarın.
Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
Plastik Kapaklarla Diş Fırçası Tutacağı Yapımı Resimli Anlatım
  • Bunun karşısına da diş fırçasının sap kısmının sığacağı büyüklükte bir kesik yaparak bu parçayı da çıkarın.
  • Bu şekilde diş fırçası tutacağı yaptıktan sonra bunun arka tarafına çift taraflı bant yapıştırarak istediğiniz yere sabitleyebilirsiniz.
  • Diş fırçasını kesiklerin olduğu yere yerleştirip hafifçe bastırarak fırçayı yerleştirebilirsiniz.

Bu yazımızda bahsettiğimiz kolay yöntemi uygulayarak kısa sürede istediğiniz sayıda diş fırçası tutacağı yapabilirsiniz. Evde bu kolay uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda pet şişe kapağı ile diş fırçası tutacağı yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Pet şişe kapaklarını farklı bir şekilde değerlendirmek isterseniz daha önce paylaştığımız pet şişe kapağı ile krem kutusu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial