Evde Desenli Bant Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Evde desenli bant nasıl yapılır bunu öğrenerek siz de çok güzel dekoratif süsler yapabilirsiniz. Desenli bant ahşap, cam, plastik, karton ve kağıt üzerine kolayca yapıştığı için bu tür malzemeleri süslemek için oldukça idealdir. Desenli bant sayesinde boya yapmaya gerek kalmadan çok güzel kaplama ve süslemeler yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde desenli bant yapımı hakkında bilgiler paylaşıyoruz.

Evde Desenli Bant Nasıl Yapılır?

Evde desenli bant yapımı için çift taraflı bant kullanılabilir. Bu iki tarafı da yapışkanlı olduğu için bir tarafına yapmak istediğiniz deseni yapıştırıp diğer tarafını da süslemek istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu yöntemi kullanarak çok güzel desenli bantlar yapabilirsiniz. Üzeri kumaş kaplamalı desenli bant yapmak isterseniz kenarları sökülmeyecek yapıda kumaşlar kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İsterseniz kurdele de kullanabilirsiniz. Kumaşı makas ile çift taraflı bandın kalınlığına uygun boyutta kestikten sonra bunu banda yapıştırarak istediğiniz uzunlukta desenli bant yapabilirsiniz. Bu uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz sarı desenli bandın yapımında keçe kullanılmıştır.

Desenli kağıdı çift taraflı bandın kalınlığına uygun şekilde keserek bunu banda yapıştırarak harika bir desenli bant yapabilirsiniz. Aynı yöntemi poşet ile de uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki pembe-yeşil renkli desenli bandın yapımında desenli kağıt kullanılmıştır. Onun altında bulunan nazar boncuklu desenli bant ise poşet ile yapılmıştır.

Evde Desenli Bant Nasıl Yapılır-1
Evde Desenli Bant Nasıl Yapılır-1

Işıltılı desenli bant yapmak isterseniz bunun için istediğiniz renkte sim kullanabilirsiniz. Simi desenli bandın yapışkan yerine hiç boşluk kalmayacak şekilde dökün. Bu kolay yöntem sayesinde istediğiniz renkte simli desenli bant yapabilirsiniz. İsterseniz bir kağıda renkli kalemlerle desen çizip bunu çift taraflı banda yapıştırarak da desenli bant yapabilirsiniz.

Evde Desenli Bant Yapımı

Bu yazımızda sizlerle evde desenli bant yapabileceğiniz örnek çalışmalar paylaştık. Bu yöntemleri desenli kağıt, kumaş ya da poşet kullanacağınız zaman desenlerin üste gelmesi için bunları ters çevirdikten sonra çift taraflı bandı yapıştırmalısınız. Çift taraflı banda kağıt, kumaş ya da poşet yapıştırırken arada hava kabarcığı kalmamasına dikkat etmeniz gerekiyor. Bu detaylara dikkat ederseniz ortaya çıkan sonuç sizi memnun edecektir. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda desenli bant yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Yaptığınız desenli bandı kullanmak için örnek bir kendin yap çalışması incelemek isterseniz daha önce paylaştığımız desenli bant ile kavanoz süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial