Evde Deri Kolye Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde deri kolye yapımı başlığı altında bugün sizlerle iki farklı takı tasarımı çalışması paylaşmak istiyoruz. Bu uygulamaları yapmak için fazla bir deriye ihtiyaç olmadığı için elinizde başka çalışmalardan kalan deri parçaları varsa onları da kullanabilirsiniz. Evde yapacağınız bu kolyenin tasarımı tamamen size ait olacağı için severek kullanabilirsiniz. Evde takı tasarımı yapmaya yeni başladıysanız bu tür kolay çalışmaları rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kendinize ya da sevdiklerinize güzel bir deri kolye yapmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmalardan ilham alabilirsiniz.

Deriden Saçaklı Kolye Yapımı

Deriden saçaklı kolye yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler; bir parça deri, kalem, makas, yapıştırıcı ve bir de kolyeyi takmak için istediğiniz uzunlukta zincir. İlk olarak derinin üzerine kalem ile iki parmak genişliğinde ve istediğiniz uzunlukta bir şerit çizin. Bunun uç tarafını verev olarak çizerek şekillendirin. Sonraki aşamada deri parçasının sivri olan kısımlarını makas ile ince şeritler halinde kesin. Son aşamada deriyi ters çevirin ve üst tarafına yapıştırıcı sürün. Zinciri yapışkana değdirmeden alt tarafa dikkatlice yerleştirdikten sonra yapışkanlı yeri diğer parçanın üzerine getirin ve hafifçe bastırarak yapışmasını sağlayın. Sürdüğünüz yapışkan kuruduktan sonra yeni deri kolyenizi hemen kullanabilirsiniz. Bu uygulama hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteseniz daha önceden paylaştığımız, deriden saçaklı kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Deriden Saçaklı Kolye Yapımı Resimli Anlatım
Deriden Saçaklı Kolye Yapımı Resimli Anlatım

Deriden Püsküllü Kolye Yapımı

Deriden püsküllü kolye yapımı da az önce bahsettiğimiz uygulamaya benzer kolay bir takı tasarım çalışmasıdır. Deri püsküller şık göründükleri için son dönemlerde uzun zincirlere takılı püsküllü deri kolyeler bayanların favorisidir. Kahverengi ya da istediğiniz başka renk bir deri kullanarak bundan harika bir kolye yapabilirsiniz. Püskül yapmayı bilmiyorsanız aşağıdaki resimli anlatımdan faydalanabilirsiniz. İstediğiniz uzunlukta deri bir püskül yaptıktan sonra bunun üst tarafına kıskaçlı bir halka takabilir ya da bu püskülü normal bir halkaya tutturabilirsiniz. Yaptığınız deri kolyeyi deriden bir zincire takabilir ya da deriden istediğiniz uzunlukta, ince bir parça yaparak bunu zincir olarak kullanabilirsiniz. Bu yazımızda bahsettiğimiz her iki uygulamayı da deri dışında süet ve kadife ile de yapmanız mümkün. Eğer bu kolay takı tasarımı çalışması hakkında daha iyi bilgi sahibi olmak isterseniz önceden paylaştığımız, deriden püsküllü kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Deriden Püsküllü Kolye Resimli Anlatım
Deriden Püsküllü Kolye Resimli Anlatım
Deriden Nasıl Püskül Yapılır
Deriden Nasıl Püskül Yapılır

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial