Evde Dekoratif Vazo Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Vazo içine canlı veya yapay çiçeklerin koyulduğu bir dekor ürünü olarak sıkça kullanılmaktadır. Masa veya sehpa üzerine yerleştireceğiniz zarif bir vazo evinizin dekorunu güzelleştirmeye yardımcı olacaktır. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda evde dekoratif vazo yapımı hakkında ilham alabileceğiniz örnek çalışmalar paylaşıyoruz.

Evde Dekoratif Vazo Yapımı

Evde vazo yapımı için özel olarak malzeme almaya gerek yoktur. Elinizdeki cam ve karton malzemeler ile harika dekor ürünleri yapabilirsiniz. Örneğin patlayan bir ampulü atmak yerine size anlatacağımız yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ampulden Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Bunun için yapmanız gereken falçata yardımı ile lambanın üst kısmındaki metal parçayı çıkarmak. Sonrasında alt kısma iki tane boncuk yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde vazoyu yaptıktan sonra içine su ve çiçek koyarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Oje şişesi ile vazo

Evde küçük bir vazo yapmak isterseniz oje şişesi kullanabilirsiniz. Biten bir oje şişesinin içini güzelce temizleyin. Daha sonra şişenin dışını istediğiniz renkte akrilik veya sprey boya ile boyayın.

Oje Şişesinden Minyatür Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Yapacağınız tasarımın şık görünmesi için üzerine boncuk veya pul yapıştırabilirsiniz. Elinizde küçük parlak taşlar varsa bunları da kullanabilirsiniz. Bu şık vazonun içine minik çiçekler koyarak istediğiniz yere koyabilirsiniz.

Şurup şişesinden vazo

Biten şurupların şişelerini atmak yerine bunu şık bir dekoratif süse dönüştürebilirsiniz. Bunun için ilk olarak şişeyi istediğiniz bir renkte boyayın. Sürdüğünüz boya kuruduktan sonra desenli banttan bir parça keserek bunu şişeye yapıştırabilirsiniz.

Şurup Şişesi ile Vazo Yapımı Resimli Anlatım

Evadan keseceğiniz minik parçaları kullanarak şişenin ağız kısmına süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz bunun yerine kulak çubuğunu boyaya batırarak küçük puantiyeler yapabilirsiniz. Yazımızda evde vazo yapabileceğiniz kolay kendin yap fikirleri paylaştık. Elinizde bu tür malzemeler varsa sizde kendi özel tasarımınızı yapabilirsiniz. Başka bir malzeme ile çalışma yapmak isterseniz, yumurta kartonundan dekoratif süs yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial