Evde Defter Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bugün sizlerle evde defter yapımı başlığı altında keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Defter sadece öğrencilerin kullandığı bir okul malzemesi değildir. Yetişkinler de not almak ya da başka şeyler için defter kullanırlar. Sizin ya da çocuğunuzun deftere ihtiyacı varsa bunu dışarıdan almak yerine evde kendinizde yapabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz evde defter yapımı hakkındaki bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Evde Defter Yapımı

Evde defter yapımı için farklı yöntemler uygulanmaktadır. Defter yapmak için kullanacağınız kağıtları ikiye katladıktan sonra bunları yapıştırıcı ya da zımba yardımı ile birbirine tutturabilirsiniz. Bu deftere kağıt ya da karton ile istediğiniz renkte kapak yapabilirsiniz. İsterseniz defterin sayfalarını renkli olarak da yapabilirsiniz. Hatta birkaç farklı renkte kağıt kullanarak rengarenk bir tasarım oluşturabilirsiniz. Size anlatacağımız kolay yöntem ile evde çok güzel not defteri ya da hatıra defteri yapabilirsiniz. Defterin üzerine zevkinize uygun süsleme yaparak harika bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Evde Defter Yapımı-1
Evde Defter Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Defterin kapağı için 2 tane istediğiniz renkte A4 kağıt
  • Defterin sayfaları için istediğiniz sayıda beyaz A4 kağıt
  • Yapıştırıcı

Evde Defter Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise defter yapmak için aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulamanız yeterlidir.

  • Defter kapağı ve sayfaların yapımında A4 kağıt kullanılacağı için sayfaların kapaktan dışarı çıkmaması için ilk olarak beyaz kağıtların kenarından makas ile biraz keserek kısaltın.
  • Sonrasında beyaz kağıtları ortan ikiye katlayın. Tüm kağıtları bu şekilde katladıktan sonra bunları kat yerlerine yapıştırıcı sürerek birbirine tutturun.
Defter Yapımı Resimli Anlatım
Defter Yapımı Resimli Anlatım
  • Defteri hazırladıktan sonra kapağı yapmak için renkli kağıtları üst üste gelecek şekilde birbirine yapıştırın.
  • Beyaz kağıtları defter kapağına yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra defter yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz kapağı sticker ya da başka malzemeler kullanarak süsleyebilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde istediğiniz renk ve boyutta defter yapabilirsiniz. İsterseniz defterin sayfalarını beyaz yerine renkli olarak da yapabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda defter yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay not defteri yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız tutkalsız mini not defteri yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial