Evde Çift Taraflı Bant Nasıl Yapılır?

Evde Çift Taraflı Bant Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Her iki tarafı da yapışkanlı olan çift taraflı bant dekoratif ürünleri duvara asmak için kullanılır. Bunun yanı sıra kağıt kullanılan bazı kendin yap çalışmalarında da çift taraflı banda ihtiyaç olmaktadır. Sizin de böyle bir banda ihtiyacınız varsa dışarıdan almak yerine evde kendiniz de kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda, evde çift taraflı bant nasıl yapılır? sorusunun cevabını paylaşıyoruz.

Evde Çift Taraflı Bant Nasıl Yapılır?

Evde çitt taraflı bant yapmak oldukça kolaydır. Bu konuda uygulayabileceğiniz birkaç farklı yöntem bulunmaktadır. Sizlerle paylaşacağımız bu 3 yöntemde de koli bandı kullanılmaktadır. Evde çift taraflı bant yapmanın en kolay yolu koli bandını rulo şeklinde içe doğru sarmaktır. Bu şekilde her iki tarafı da yapışkanlı olan bir bant elde edebilirsiniz. Yöntemi uygulamak için koli bandını yapışkanlı tarafı alta gelecek şekilde yerleştirip iki kenarını ortada birleştirebilirsiniz. İsterseniz bunun yerine bandı elinizde tutarak da rulo haline getirebilirsiniz. Hangisi kolayınıza geliyorsa onu uygulayabilirsiniz.

Evde Çift Taraflı Bant Yapımı
Evde Çift Taraflı Bant Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • Koli bandı
  • Makas
  • Zımba
  • Renkli A4 kağıt

Çift Taraflı Bant Yapımı

Çift taraflı bant yapmak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntemi yukarıda paylaştık. Yapacağınız bandın daha sağlam olmasını isterseniz koli bandını rulo şeklinde sardıktan sonra arada biraz boşluk bırakarak zımbalayabilirsiniz. Bandı zımbaladığınız yerlerden makas ile keserek kullanabilirsiniz. Biraz kalın ve renkli çift taraflı bant yapmak isterseniz bunun için renkli kağıt ve koli bandı kullanabilirsiniz. Renkli kağıdı makas ile şerit halinde kesin. Daha sonra kağıdı yapışkanlı tarafı dışa gelecek şekilde düz bir zemine yerleştirin. Renkli kağıdı bandın ortasına getirerek iki ucunu üst üste getirerek güzelce yapıştırın.

Bu yazımızda sizlerle evde çift taraflı bant yapımı hakkında bilgiler paylaştık. Bu yöntemlerden istediğinizi uygulayarak kısa sürede çift taraflı bant yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda çift taraflı bant yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde kolay bir şekilde sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız evde sticker nasıl yapılır yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial