Evde Balık Tutma Oyunu Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Çocuklar ev yapımı oyuncaklarla oynamaktan keyif alırlar. Birlikte yapacağınız oyunu oynamak çocuğunuz için eğlenceli bir aktivite olacaktır. Bu konuda size fikir verebilmek için yazımızda balık tutma oyunu yapımı paylaşıyoruz. Elinizdeki malzemeleri kullanarak yapacağınız rengarenk balıkları minik bir olta ile tutmak çocuğunuzun hoşuna gidecektir. Kendi oyununuzu yapmak isterseniz, evde balık tutma oyunu nasıl yapılır? sorusunun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Evde Balık Tutma Oyunu Nasıl Yapılır?

Balık tutma oyununda bir zeminde dönen balıklar oyuncağın oltası ile tutulmaktadır. Evde böyle bir oyun yapmak isterseniz oltanın balığı yakalayabilmesi için mıknatıs kullanmanız gerekmektedir. Mıknatısı küçük parçalara bölmeniz gerektiği için buzdolabında takılan reklam magneti bu iş için uygun bir malzemedir. Minik mıknatısları balıklara ve oltaya yapıştırarak güzel bir oyun yapabilirsiniz. Oltadaki mıknatıs balığın üzerindeki ile temas ettiğinde balık oltaya gelecektir. Bu şekilde çocuğunuz balıkları yakalayarak eğlenebilir.

Evde balık tutma oyunu yapımı için malzeme olarak kağıt ya da eva kullanabilirsiniz. Elinizde fon kartonu varsa bunlarda işinize yarayabilir. Elinizde başka çalışmalardan kalan eva parçaları varsa bunlarla minik balıklar yapabilirsiniz. Resimde gördüğünüz şekilde balıkları çizip kestikten sonra bunlara göz olarak reklam magnetinden kestiğiniz yuvarlak parçaları yapıştırabilirsiniz.

Balık Tutma Oyunu Yapımı Resimli Anlatım
Balık Tutma Oyunu Yapımı Resimli Anlatım

Olta yapmak içinde 1 tane hobi çubuğu, ip ve metal ataş kullanmanız gerekmektedir. İpten bir parça kesip bunun bir ucuna ataşı diğer ucuna da hobi çubuğunu bağlayın. Sonrasında balıkları köpük tabak ya da buna benzer bir zemine koyun. Ataşı balıklara yaklaştırdığınızda mıknatıs yardımı ile balıklar oltaya gelecektir.

Kağıt ile Balık Tutma Oyunu Yapımı

Balık tutma oyununu kağıt ile yapmak isterseniz öncelikle balıkları çizin ve bunları istediğiniz renklerde boyayın. Daha sonra makas ile keserek balıkları çıkarın. Balıkların göz kısmına reklem magnetinden kestiğiniz yuvarlak parçaları yapıştırın. Kağıda minik bir olta çizip bunu da boyayın ve makas ile kesin. Oltanın ucuna da reklam magnetinden parça keserek yapıştırın. Yapacağınız tasarımın daha güzel ve dayanıklı olmasını isterseniz balıkları ve oltayı kesmeden önce üzerlerine koli bandı ile kaplama yapabilirsiniz.

Kağıttan Balık Tutma Oyunu Yapımı Resimli Anlatım
Kağıttan Balık Tutma Oyunu Yapımı Resimli Anlatım

Bu şekilde balıkları ve oltayı yaptıktan sonra sıra deniz yapmaya geldi. Kağıdın üzerinde istediğiniz büyüklükte bir alan ayırarak burayı mavi renge boyayın. Üzerine koli bandı ile kaplama yapın. Deniz hazır, balıkları üzerine koyarak oltayı kullanarak oyunu oynamaya başlayabilirsiniz. İsterseniz kağıt ile balıkları koymak için bir de kova yapabilirsiniz. Oyunun yapımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz, kağıttan balık tutma oyunu yapımı yazımıza göz atabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde yapabileceğiniz eva ve kağıttan balık tutma oyunu hakkında bilgiler paylaştık. Elinizdeki malzemelere göre sizde bu oyunlardan istediğinizi yapabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial