Evadan Yıldız Anahtarlık Nasıl Yapılır
Sosyal medyada paylaş

Plastik, ahşap ve daha bir çok farklı malzemeden üretilen anahtarlık çeşitleri bulunmaktadır. Evde kendiniz ya da sevdikleriniz için güzel bir anahtarlık yapmak isterseniz yıldız anahtarlık yapmayı deneyebilirsiniz. Renkli bir yıldız şeklinde eva ile yapacağınız anahtarlığı kendi zevkinize göre süsleyerek güzel bir tasarıma imza atabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse yazımızın devamında, evadan yıldız anahtarlık nasıl yapılır? sorusunun cevabını bulabilirsiniz.

Evadan Yıldız Anahtarlık Nasıl Yapılır?

Süngerimsi bir yapıya sahip olan eva dayanıklı olması nedeni ile evde dekoratif süs yapmak için sıkça kullanılmaktadır. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları yıldız anahtarlık yapmak için kullanabilirsiniz. Evde evadan anahtarlık yapımı için farklı modeller tercih edebilirsiniz. Kalp, yıldız, çiçek ve daha birçok farklı tasarımı eva ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada eva kullanılarak yıldız şeklinde bir anahtarlık yapılmış. Siz de böyle bir çalışma yapmak isterseniz uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı
Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Anahtarlık halkası
  • Delik açmak için sivri bir nesne

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yapışkanlı eva kullanılmıştır.

Evadan Yıldız Anahtarlık Yapımı

Listede verilen malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede güzel bir anahtarlık yapabilirsiniz.

  • Yapışkanlı eva kullanacaksanız bunun arkasını çevirin ve kağıdın olduğu yere kalem ile istediğiniz boyutta yıldız çizin.
  • Bu şekilde iki tane yıldız çizdikten sonra makas ile dikkatli bir şekilde kesin.
Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Yıldız Anahtarlık Yapımı Resimli Anlatım
  • Yapışkanlı evaların arkasındaki kağıtları çıkarın ve bunları üst üste koyarak birbirine yapıştırın.
  • Daha sonra yıldızın üst tarafına sivri bir nesne yardımı ile delik açın ve buraya anahtarlık halkası geçirin.

Üzerine küçük eva parçaları ya da başka malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz. İsterseniz tek renk eva kullanarak anahtarlığın her iki tarafını da aynı renkte yapabilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe yada karton ile de yapabilirsiniz. Evde bu çalışmayı yapmak isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda eva ile yıldız anahtarlık yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız eva ile ayıcıklı anahtarlık yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial