Evadan Elbise Magnet Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva kolay kesilip şekil verilebilen yapısı nedeni ile magnet yapımında sıkça kullanılan bir malzemedir. Evde ilk kez magnet yapacaksanız size anlatacağımız kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Elbise şeklindeki bir buzdolabı süsü şık görünümü ile mutfak dekorasyonunuzu güzelleştirmeye yardımcı olabilir. Tasarımı size ait olan bu sevimli dekoratif süsü sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Uygulamanın detaylarını öğrenmek isterseniz evadan elbise magnet yapımı için gerekli malzemeleri ve yapım aşamasını aşağıda bulabilirsiniz.

Evadan Elbise Magnet Yapımı

Evde evadan elbise magnet yapmak istiyorsanız bunun için düz, desenli veya simli eva kullanabilirsiniz. Elinizde başka çalışmalardan artan eva varsa bunu buzdolabı süsü yapımında kullanarak değerlendirebilirsiniz. Elbise magnetin üzerine kalem ile isim yazarak bunu kişiye özel bir hale getirebilirsiniz. Elinizde ince dantel ya da kurdele varsa bunları elbiseyi süslemek için kullanabilirsiniz. Uygulamayı yaparken hayal gücünüzü kullanarak ortaya harika bir tasarım çıkarabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, simli veya desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Küçük bir mıknatıs
  • Silikon tabancası

Elbiseye süsleme yapmak isterseniz bunun için küçük eva parçaları veya ince bir kurdele kullanabilirsiniz.

Evadan Elbise Magnet Nasıl Yapılır?

Listede verilen malzemeler hazır ise elbise magnet yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Uygulamayı yaparken işinizi kolaylaştırmak için önceden yapmak istediğiniz magnete uygun boyutta bir kalıp çıkarabilirsiniz.
  • İlk olarak evanın arkasını çevirerek bu kısma kalem ile istediğiniz büyüklükte bir elbise çizin ve makas ile keserek çıkarın.
Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
Elbise Magnet Yapımı Resimli Anlatım
  • Bu şekilde eva ile elbiseyi hazırladıktan sonra bunu biraz daha şık bir hale getirmek için üzerine eva, boncuk ya da pul gibi malzemeler ile süsleme yapabilirsiniz.
  • Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada elbiseye eva ile kemer ve kolye gibi süslemeler yapılmış.
  • Süslemeyi bitirdikten sonra magnetin arkasına silikon tabancası yardımı ile küçük bir mıknatıs yapıştırabilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra evadan magnet yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz uygulamanın yapımında eva yerine keçe veya fon kartonu da kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde evde kendiniz kullanmak ya da sevdiklerinize hediye etmek için şık bir buzdolabı süsü yapabilirsiniz. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için elbise magnet yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde örgü ile elbise magnet yapmak isterseniz, örgü elbise magnet yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial