Evadan Bardak Altlığı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evadan bardak altlığı yapımı isteyen herkesin evde rahatlıkla uygulayabileceği bir kendin yap çalışmasıdır. Bardak altlığı en çok kullanılan dekoratif ürünler arasında bulunmaktadır. Örgü ve dantel ile yapılan bardak altlıklarının yanı sıra keçe ve eva ile yapılan bardak altlıkları da şık görünümü ile dikkat çekmektedir. Evde hobi olarak keçe ve eva ile bardak altlığı tasarlamak isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz çalışmayı deneyebilirsiniz. Evadan bardak altlığı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesi ve uygulamanın resimli anlatımı aşağıda verilmiştir.

Evadan Bardak Altlığı Yapımı

Evde kolay bardak altlığı yapımı hakkında bazı örnek çalışmaları daha önceden sizlerle paylaşmıştık. Eva ile farklı bardak altlıkları tasarlayabilirsiniz. Çoğunluğun tercihi yuvarlak bardak altlığı olsa da kare, baklava, kalp ya da çiçek şeklinde bardak altlıkları da tasarlamak mümkündür. Bu konuda tek yapmanız gereken tasarlamak istediğiniz bardak altlığına uygun şekil ve boyutta bir kalıp kullanmak. İsterseniz bir kartona istediğiniz şekli çizerek bunu makas ile kesip kalıp olarak kullanabilirsiniz. Evaya istediğiniz gibi şekil verdikten sonra ise bunu kendi zevkinize göre süsleyebilirsiniz. Süsleme yapımı için değişik şekillerde pullar veya küçük boncuklar kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • Yapacağınız bardak altlığının boyutuna uygun yuvarlak bir nesne
  • Süsleme yapmak için küçük boncuk ya da pul
  • Yapıştırıcı

Evadan Bardak Altlığı Yapımı

Eva ve diğer malzemeler hazır ise bardak altlığı yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine yuvarlak bir nesne yerleştirin ve bunun etrafından kalem ile geçerek çizimi yapın.
  • Çizdiğiniz çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde geçerek kesin.
  • Bardak altlığını bu şekilde yaptıktan sonra kenarlarına pulları yapıştırarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay eva tasarım çalışması sayesinde evde çok güzel bardak altlıkları tasarlamanız mümkün. Bu şekilde 6 ya da 12’li bardak altlığı takımları yaparak bunları kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. İsterseniz aynı uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Malzeme seçimini size bırakıyoruz. Evde bu çalışmayı denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva bardak altlığı yapımı resimli anlatım bu konuda işinizi kolaylaştırabilir. Yapacak olanlara kolay gelsin. Dekoratif bardak altlığı kullanmaktan hoşlanıyorsanız daha önce paylaştığımız ahşap çubuklarla bardak altlığı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım
Eva Bardak Altlığı Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial