Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı

Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ve ataşla kitap ayracı yapımı isteyen herkesin evde kolaylıkla yapabileceği bir çalışmadır. Küçük ve sevimli kitap ayraçları kullanmaktan hoşlanıyorsanız ataçla yapılan tasarımlar tam sizin zevkinize göre. Evde kitap ayracı yapımında ataş sıkça kullanılan bir malzemedir. Karton, keçe, eva ya da başka malzemelerle yapılan küçük figürler ataşa tutturularak çok güzel kitap ayraçları yapılmaktadır. Ataş ile kitap ayracı yapımı sayesinde elinizdeki birçok artık malzemeyi de değerlendirme imkanı bulabilirsiniz. Bugün size bahsedeceğimiz eva ve ataşla kitap ayracı da bu tür uygulamalara bir örnektir. Bu pratik uygulamayı denemek isterseniz gerekli malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı

Eva ile kitap ayracı yapmak için tek ihtiyacınız olan şey bir tane ataş. Sonrasında evde başka çalışmalardan kalan karton, keçe ve eva varsa bunlara istediğiniz bir figürü çizerek kitap ayracı yapabilirsiniz. Bu malzemelerden yoksa düğme ya da parlak taşlarda işinizi görecektir. Bu kolay kendin yap çalışması sayesinde atılmayı bekleyen bir çok atık malzemeyi değerlendirmeniz mümkün. Bu tür kolay kendin yap çalışmaları ilginizi çekiyorsa daha önceden paylaştığımız, keçe ve ataşla kitap ayracı yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas
  • 1 tane ataş
  • Yapıştırıcı

Eğer çizim yapmakta zorlanıyorsanız eva ile kitap ayracı yapmak için küçük şablonlar da kullanabilirsiniz.

Eva ve Ataşla Nasıl Kitap Ayracı Yapılır?

Uygulamayı yapmaya başlamadan önce nasıl bir tasarım yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Sonrasında aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Evanın üzerine istediğiniz bir figürü çizin. Bu konudaki tercih sizin zevkinize bağlı fakat tasarımın güzel olması için çok büyük figür kullanmamanızı tavsiye ediyoruz. Bu aşamada isterseniz küçük şablonlardan da kullanabilirsiniz.
  • Daha sonra makas ile çizgilerin üzerinden geçerek kesin.
  • Eva ile yaptığınız figürü yapıştırıcı yardımı ile ataşa tutturun.
  • Tüm bu aşamalardan sonra kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor.

Bu kolay uygulama sayesinde evde çok güzel kitap ayraçları yapabilirsiniz. Ataş ile yapılan kitap ayraçları küçük ve kıskaçlı olduğu için bunları kullanmak da oldukça kolaydır. Eva ile kolay kitap ayracı yapımı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıdaki örnek çalışmaları inceleyebilirsiniz.

Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-1
Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-1
Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-2
Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-2
Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-3
Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-3
Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-4
Eva ve Ataşla Kitap Ayracı Yapımı-4

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial