Eva Kağıdından Sticker Yapımı

Eva Kağıdından Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva kağıdından sticker yapımı herkesin evde keyif alarak uygulayabileceği çok kolay bir kendin yap çalışmasıdır. Son dönemlerde eva kağıtları ile çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Süngerimsi bir yapıda olan bu kağıtların normal çeşitlerinin yanı sıra simli ve yapışkanlı çeşitleri de bulunmaktadır. Bugün sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada da simli yapışkanlı eva kağıdı kullanılarak sticker yapılmış. Simli eva kağıdı ile yapılan stickerlar çok şık durduğu için bu çalışmayı denemenizi tavsiye ediyoruz. Kendi yapacağınız stickerları kullanarak evinizin dekorunu daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Eva kağıdı ile sticker yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte yapışkanlı eva kağıdı
  • Sticker’ı yapmak istediğiniz figüre uygun bir şablon
  • Kalem
  • Makas

Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde simli eva kağıtlarının her rengini bulmanız mümkün.

Eva Kağıdından Nasıl Sticker Yapılır?

Evde sticker yapmak için simli yapışkanlı eva kağıtlarından kullandığınız zaman bunları yaptıktan sonra arkasındaki yapışkanlı yüzey sayesinde istediğiniz yere yapıştırmanız mümkün. Aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak siz de harika dekor ürünleri yapabilirsiniz.

  • Elinizde şablon yoksa bunu kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için fon kartonuna istediğiniz bir figür çizin. Bunun etrafını makas ile dikkatli bir şekilde kestikten sonra şablon olarak kullanabilirsiniz.
  • Eva kağıdının tersini çevirin ve şablonu bunun üzerine koyarak kalem ile etrafını çizin.
  • Şablonu alın ve çıkan desenin etrafını makas ile dikkatli bir şekilde kesin. Eva kağıdının arkasında bulunan beyaz kağıdı çıkardıktan sonra sticker’ı istediğiniz yere yapıştırarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu pratik uygulama sayesinde istediğiniz renk ve boyutta çok güzel stickerlar yapmanız mümkün. Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada yıldız, yaprak, kalp ve kelebek figürleri kullanılmış. Siz de kendi zevkinize uygun başka figürler kullanabilirsiniz. Evde kolay bir şekilde sticker yapmak isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva kağıdından sticker yapımı resimli anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Kolay gelsin.

Eva Kağıdından Sticker Malzemeler
Eva Kağıdından Sticker Malzemeler
Eva Kağıdından Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Eva Kağıdından Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Eva Kağıdından Sticker Yapımı Resimli Anlatım-1
Eva Kağıdından Sticker Yapımı Resimli Anlatım-1
Eva Kağıdından Sticker Yapımı
Eva Kağıdından Sticker Yapımı

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial