Eva Kağıdından Gülen Yıldız Yapımı

Eva Kağıdından Gülen Yıldız Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva kağıdından gülen yıldız yapımı çok kolay bir kendin yap çalışması olduğu için sizlerle paylaşmak istedik. Günümüzde çocuk ve bebek odası dekorasyonunda sticker sıkça kullanılmaktadır. Dışarıdan sticker almak yerine evde kendi zevkinize uygun bir sticker yapabilirsiniz. Bunun için tek ihtiyacınız olan şey eva kağıdı. Bildiğiniz gibi eva günümüzde birçok dekor ürünü yapımında kullanılan bir malzemedir. Çocuk ve bebek odası dekorasyonunda da eva ile kullanılan süsler sıkça kullanılmaktadır. Dışarıdan baktığınızda bunları yapmanın zor olduğunu düşünebilirsiniz. Bugün sizinle paylaşacağımız videolu anlatım sayesinde çok kolay bir şekilde yıldızlı süs yapabilirsiniz. Böyle sevimli bir süs çocuğunuzun odasına farklı bir görünüm kazandırabilir. Eva kağıdı ile gülen yıldız yapmak isterseniz bunun için gerekli olan malzemeleri ve uygulamanın yapılışı hakkındaki detayları aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 2 farklı renkte simli eva kağıdı
  • İstediğiniz boyutta bir yıldız şablonu
  • Kalem
  • Makas

Uygulamayı yapmak için arkası yapışkanlı simli eva kağıdı kullanırsanız ayrıca yapıştırıcı kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Eva Kağıdından Nasıl Gülen Yıldız Yapılır?

Eva kağıdından sticker yapmak çok kolay bir uygulamadır. Şık bir tasarım yapmak isterseniz yıldızlı simli eva kağıdı ile yapabilirsiniz. Kırtasiye ve hobi malzemeleri satan yerlerde düz, desenli ya da simli her çeşit eva kağıdını bulabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları uygulamaya geçebilirsiniz.

  • Elinizde yıldız şablonu yoksa bir karbon kağıt yardımı ile kartona yıldız deseni çıkarabilirsiniz. Daha sonra bunu makas ile keserek yıldız kalıbı çıkarabilirsiniz.
  • Sonraki aşamada yıldız kalıbını eva kağıdının üzerine yerleştirin ve kalem ile etrafından geçerek çizimi yapın. Makas ile dikkatli bir şekilde keserek yıldızı çıkarın.
  • Arkası yapışkanlı simli eva kağıdından 3 tane minik üçgen parça kesin. Bunların arkasındaki kağıdı çıkarın ve 2 tanesini göz, diğerini de ağız olarak yapıştırın.
  • Tüm bu aşamalardan sonra eva kağıdından gülen yıldız yapımı tamamlanmış oluyor. Arkasındaki kağıdı çıkararak bunu istediğiniz yere yapıştırabilir ya da küçük bir delik açarak bir çiviye takabilirsiniz.

Siz de evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isterseniz aşağıda paylaştığımız, eva kağıdından yıldız yapımı videolu anlatım bu konuda işinize yarayabilir. Bu video için Pratik Tv’ye teşekkür ederiz. Bu tür çalışmalar ilginizi çekiyorsa simli eva kağıdından sticker yapımı videolu anlatıma da göz atabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=ejY667kH4n8

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial