Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Kalemlik Yapımı

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Kalemlik Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva kağıdı ve teneke kutudan kalemlik yapımı evde keyif alarak uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Son dönemlerde eva kağıdı ile hobi amaçlı çok güzel çalışmalar yapılmaktadır. Düz, desenli, simli, yapışkanlı ve yapışkansız olmak üzere birçok eva çeşidi bulunmaktadır. Bu kadar çok çeşit olunca bu malzeme ile çalışma yapmak da daha kolay olmaktadır. Süngerimsi bir yapıya sahip olduğu için eva kağıdı ile cam, plastik ve metal kaplar kolay bir şekilde kaplanabilir. Bugün size bahsedeceğimiz uygulamada da teneke kutu eva kağıdı ile kaplanarak çok güzel kalemlikler yapılıyor. Siz de evde çocuğunuz için güzel bir kalemlik yapmak isterseniz bunun için gerekli malzemeleri ve uygulamanın yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • 1 tane teneke kutu
  • Yapacağınız tasarıma uygun eva kağıtları
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Nasıl Kalemlik Yapılır?

Eva kağıdından kalemlik yapmak için garnitür ve konservelerin teneke kutularını kullanabilirsiniz. Bu sayede bu kutularda atılmak yerine güzel bir şekilde değerlendirilebilir. Sizin tek yapmanız gereken kalemliği nasıl tasarlayacağınıza karar vermek. İlk olarak eva kağıdından makas yardımı ile, teneke kutunun üzerini kaplayacak büyüklükte bir parça kesmekle işe başlamalısınız. Bu parçayı teneke kutunun etrafına sardıktan sonra bunun iki ucunu yapışkan yardımı ile birbirine tutturun. Sonrasında eva kağıtlarından yapacağınız figürlere uygun parçalar keserek bunları da kapladığınız kutunun üzerine yapıştırın.

Eva kağıdı ve teneke kutu ile kalemlik yaparken çocuğunuzun sevdiği çizgi film karakterlerini ya da kedi, köpek gibi hayvan figürlerini kullanabilirsiniz.

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Kalemlik Yapımı
Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Kalemlik Yapımı

Aşağıda gördüğünüz sevimli uğur böceği de eva kağıdı ve teneke kutu ile yapılmış. Bu tür uygulamalarda öncelikle kutunun üzeri ana kaplama malzemesi ile kaplanır. Daha sonra yapılacak figüre uygun parçalar da hazırlanır ve yerlerine yapıştırılarak uygulama tamamlanır.

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Uğur Böceği Yapımı
Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Uğur Böceği Yapımı

Sevimli hayvan figürleri ile yapacağınız kalemlikler aynı zamanda çocuk odasının dekorunu güzelleştirmek için de çok işinize yarayacaktır. Yapacağınız figürlere yapışkanlı oyuncak gözlerden takabilir ya da başka aksesuarlar kullanarak da bunların gözlerini yapabilirsiniz.

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Fil Yapımı
Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Fil Yapımı

İsterseniz bu keyifli çalışmayı çocuğunuzla birlikte yaparak evde eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Zürafa Yapımı
Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Zürafa Yapımı

Eva kağıdı ile her türlü hayvan figürü rahatlıkla yapılabilir. Uygun renklerde eva kağıdı kullanarak bu tarz kalemlikleri çok kolay bir şekilde yapmanız mümkün.

Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Ejderha Yapımı
Eva Kağıdı ve Teneke Kutudan Ejderha Yapımı

Bu yazımızda sizlerle paylaştığımız eva kağıdı ile kolay kalemlik yapımı hakkındaki görsellerden ilham alarak siz de evde böyle harika tasarımlar yapabilirsiniz. Aynı yöntemle teneke kutuyu kapladıktan sonra bunun üzerine farklı renkteki eva kağıtları ile çiçek, kalp ya da kelebek gibi figürler yaparak bunu güzel bir dekor ürünü olarak da kullanabilirsiniz. Evde bu tarz çalışmalar yapmaktan hoşlanıyorsanız, eva kağıdı ve teneke kutudan ejderha yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial