Eva Kağıdı ile Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Eva Kağıdı ile Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Sosyal medyada paylaş

Eva kağıdı ile kalem süsü yapımı resimli anlatım sayesinde siz de evde kolay bir şekilde bu çalışmayı yapabilirsiniz. Çocukların kurşun kalemlerine takılan süsler sevimli görünümleri ile dikkat çekmektedir. Küçük çocuğunuz varsa onun için güzel bir kalem süsü yapmayı deneyebilirsiniz. Eva kağıdı ile yapacağınız kalem süsü çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir. Evde kalem süsü yapmak için gereli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın resimli anlatımını aşağıda paylaşıyoruz.

Gerekli Malzemeler

  • Düz ya da desenli istediğiniz renkte eva kağıdı
  • Yıldız şeklinde ya da başka bir şekilde kalıp
  • Makas

Uygulamanın yapımında küçük kurabiye kalıplarından ya da çocuğunuzun oyun hamuru kalıplarından kullanabilirsiniz.

Eva Kağıdı ile Nasıl Kalem Süsü Yapılır?

Eva kağıdı ile kalem süsü yapmak için istediğiniz her türlü figürü tercih edebilirsiniz. Bu konuda çocuğunuzun zevkini de göz önünde bulundurarak ortaya güzel bir tasarım çıkarabilirsiniz. Kalem süsü yapmak için yıldız, kalp, çiçek, araba ya da herhangi bir hayvan figürü seçebilirsiniz. Çizim yapma yeteneğiniz yoksa çocuğunuzun oyun hamurlarına şekil vermek için kullandığı kalıplarda bu konuda işinize yarayabilir. Malzemeler hazır ise kalem süsü yapımına geçebilirsiniz.

  • Eva kağıdının üzerine kalıbı yerleştirin ve bunun üzerine bastırarak şeklin evaya çıkmasını sağlayın.
  • Daha sonra kenarlarından dikkatlice keserek şekli çıkarın.
  • Şimdi sıra geldi süsü kaleme takmak için gerekli uygulamaya.
  • Yaptığınız kalem süsünün alt ve üst tarafına makas ile kesik yapın. Bu kesikten kurşun kalemi geçirerek uygulamayı tamamlayabilirsiniz.

Bu kolay el işi çalışması sayesinde evde çocuğunuz için çeşit çeşit kalem süsleri yapabilirsiniz. İsterseniz sarı eva kağıdından yuvarlak şekiller yaparak bunlara emoji görünümü verebilirsiniz. Düz bir eva kağıdından yapacağınız kedi, baykuş gibi hayvan figürlerine minik oyuncak gözler takarak da çok güzel kalem süsleri yapabilirsiniz. Hatta bu çalışmayı çocuğunuzla yaparak beraber keyifli vakit geçirebilirsiniz. Aynı uygulamayı eva kağıdı yerine fon kartonu ya da keçe gibi malzemelerle de yapmanız mümkün. Evde böyle kolay kendin yap çalışmaları yapmaktan hoşlanıyorsanız, eva kağıdı ile baykuşlu kalem süsü yapımı yazımıza da göz atabilirsiniz. Bu çalışmayı denemek isteyenlerin işini kolaylaştırmak için aşağıda, eva kağıdı ile kalem süsü yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz.

Eva Kağıdı ile Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım
Eva Kağıdı ile Kalem Süsü Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial