Eva ile Yüzük Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Evde takı tasarımı yapmak isterseniz ilk olarak kolay çalışmalarla işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde gerekli el becerisini edindikten sonra daha zor tasarımları da yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için yazımızda eva ile yüzük yapımı konusunda örnek bir çalışma paylaşıyoruz. Size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayarak evde rengarenk yüzükler yapabilirsiniz. Önerimiz dikkatinizi çektiyse eva yüzük yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Yüzük Yapımı

Evde eva yüzük yapmak oldukça kolaydır. Kırtasiye ya da hobi malzemeleri satan yerlerden düz, desenli ya da simli eva temin edebilirsiniz. Zevkinize uygun eva aldıktan sonra bundan istediğiniz kalınlıkta düz, boncuklu ya da taşlı yüzük yapabilirsiniz. Yüzük yapmak için küçük bir parça eva gerektiği için elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları kullanabilirsiniz. Yapacağınız yüzüğe parlak bir taş ya da boncuk takarak daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Size anlatacağınız kolay yöntemi uygulayarak fiyonk görünümünde boncuklu yüzük yapabilirsiniz.

Eva Yüzük
Eva Yüzük

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da desenli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Bir tane boncuk
  • Yapıştırıcı

Eva ile Yüzük Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise yüzük yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yapmak istediğiniz yüzüğün kalınlığına karar verdikten sonra evanın üzerine uygun kalınlıkta düz bir çizgi çizin.
  • Çizginin üzerinden makas ile keserek uzun bir şerit hazırlayın. Eva ile yaptığınız şerit boncuğun deliğinden geçeceği için kalınlığını belirlerken bunu göz önünde bulundurmalısınız.
  • Hazırladığınız bu eva şeridi parmağınıza ölçerek fazlalığını makas ile kesin. Bunu yaparken yüzüğün parmağınıza rahat girip çıkması için biraz pay bırakmayı unutmayın.
  • Eva şeridi ikiye katlayarak boncuğu içinden geçirin. Daha sonra iki kenarı üst üste getirerek güzelce yapıştırın.
  • Ek yerini saklamak için boncuğu yapıştırdığınız yere getirebilirsiniz.

Tüm bu aşamalardan sonra eva yüzük yapımı tamamdır hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu kolay uygulama sayesinde evde zevkinize uygun rengarenk yüzükler yapabilirsiniz. Evde bu kolay takı tasarım çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva yüzük yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Eva ile kolay bir şekilde kolye yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile yaprak kolye yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Eva ile Yüzük Yapımı Resimli Anlatım
Eva ile Yüzük Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial