Eva ile Yıldızlı Telefon Kabı Süslemesi Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile yıldızlı telefon kabı süslemesi yapımı evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bir kendin yap çalışmasıdır. Şeffaf ya da düz bir tasarıma sahip olan telefon kaplarını yenilemek isterseniz bu yazımızda bahsedeceğimiz uygulamayı yapmayı deneyebilirsiniz. Telefon kabınızda hasar varsa bunu kamufle etmek için de bu pratik yöntemi uygulayabilirsiniz. Eva ile telefon kabı süslemesi yapmak için gerekli olan malzemelerin listesini ve uygulamanın detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Yıldızlı Telefon Kabı Süslemesi Yapımı

Evde telefon kabı süslemesi yapımı için çoğunlukla boya ve parlak taş gibi malzemeler kullanılsa da keçe ve eva kullanarak da çok güzel süslemeler yapılmaktadır. Eva şık görünümü ve yumuşak yapısı nedeni ile süsleme yapımı için ideal bir malzemedir. Elinizde başka çalışmalardan artan eva parçaları varsa bunları telefon kabı yenilemek için kullanabilirsiniz.

Eva ile Yıldızlı Telefon Kabı Süslemesi Yapımı-1
Eva ile Yıldızlı Telefon Kabı Süslemesi Yapımı-1

Gerekli Malzemeler

  • Düz bir tasarımı olan telefon kabı
  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Yıldız kalıbı
  • Kalem
  • Makas
  • Yapıştırıcı

Uygulamanın yapımı için kullanacağınız yıldız kalıbının büyüklüğünü telefon kabına göre tercih ederseniz ortaya daha şık bir tasarım çıkacaktır.

Eva ile Yıldızlı Telefon Kabı Süslemesi Nasıl Yapılır?

Sizlerle paylaştığımız örnek çalışmada süsleme yapmak için yıldız şekli kullanılmış. Siz isterseniz bunun yerine kalp, çiçek ya da başka şekiller de kullanabilirsiniz. Malzemeler hazır ise aşağıdaki adımları dikkatli bir şekilde uygulayarak kısa sürede telefon kabını yenileyebilirsiniz.

  • İlk olarak kalıp yardımın ile evanın üzerine yıldızı çizmekle işe başlayabilirsiniz.
  • Yeterli sayıda yıldız çizdikten sonra bunları makas ile keserek çıkarın.
  • Süslemeleri bu şekilde hazırladıktan sonra bunlara yapıştırıcı sürerek telefon kabını istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Eva ile yapacağınız kalplerin hepsi aynı ya da farklı renklerde olabilir. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. İsterseniz evaları küçük daireler şeklinde keserek bu şekilde de güzel süslemeler yapabilirsiniz. Uygulamayı denemek isteyenler için aşağıda eva ile yıldızlı telefon kabı süslemesi videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Aynı uygulamayı keçe ile de yapabilirsiniz. Bu tarz kolay kendin yap çalışmaları ilgi alanınıza giriyorsa daha önce paylaştığımız eva ile telefon kabı süslemesi yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial