Eva ile Yıldız Sticker Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Bu yazımızda sizlerle evde kolay sticker yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Dekoratif süs yapımında ve okul malzemelerinin süslemesinde yıldız sıkça tercih edildiği için biz de çalışmada bu şekli kullandık. Evde farklı renk ve boyutlarda yıldız şeklinde süslemeler yapmak isterseniz yazımızda size bahsedeceğimiz kolay yöntemi uygulayabilirsiniz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz eva ile yıldız sticker yapımı için gerekli olan malzemeleri ve yapım aşamasının detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

Eva ile Yıldız Sticker Yapımı

Evde yıldız sticker yapmak için kağıt veya eva gibi malzemeler kullanılabilir. Yapılan sticker hem daha uzun ömürlü hem de şık olacağı için eva kullanmayı tercih edebilirsiniz. Düz, simli veya desenli olmak üzere her türlü eva sticker yapımına uygundur. Ev yapımı stickerı yapıştırmak için çift taraflı bant veya eva kullanılabilir. Yapıştırıcı kullanmak istemiyorsanız arkası yapışkanlı eva kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Eva ile yapacağınız stickerları telefon kabı süslemesi için de kullanabilirsiniz. Sevimli bir görünüm elde etmek için yıldız stickera kalem ile göz yapabilir ya da oynar göz yapıştırabilirsiniz.

Yıldız Sticker
Yıldız Sticker

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz, desenli ya da simli eva
  • Kalem
  • Makas
  • Çift taraflı bant ya da yapıştırıcı

Uygulamanın yapımında arkası yapışkanlı eva kullanırsanız çift taraflı bant ya da yapıştırıcı kullanmaya gerek kalmayacaktır.

Eva ile Yıldız Sticker Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise yıldız sticker yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • Yapışkanlı evanın kağıt olan tarafına yıldız kalıbını yerleştirin ve etrafından kalem ile çizin.
Yıldız Sticker Yapımı Resimli Anlatım
Yıldız Sticker Yapımı Resimli Anlatım
  • Daha sonra makas ile keserek yıldızı çıkarın.
  • Bu şekilde istediğiniz renk ve boyutta birçok yıldız yapabilirsiniz.

Yıldızları yaptıktan sonra arkasındaki kağıdı çıkararak stickerı istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. İsterseniz uygulamayı eva yerine renkli kağıt ile de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle evde sticker yapımı hakkında kolay bir kendin yap çalışması paylaştık. Evde bu çalışmayı denemek isteyenler için aşağıda yıldız sticker yapımı videolu anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Farklı bir malzeme kullanarak sticker yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız poşet ile sticker yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial