Eva ile Yaprak Kitap Ayracı Yapımı
Sosyal medyada paylaş

Eva ile yaprak kitap ayracı yapımı kolay ve keyif alarak yapacağınız bir kendin yap çalışmasıdır. Eva tasarım yapmaya yeni başlayanlar ilk olarak kolay çalışmalarla işe başlamalıdır. Bugün size bahsedeceğimiz uygulama başlangıç için idealdir. Kendinize ya da sevdiklerinize evde güzel bir kitap ayracı yapmak isterseniz sizinle paylaşacağımız çalışmayı yapmayı deneyebilirsiniz. Eva ile yaprak kitap ayracı yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve resimli anlatımını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Yaprak Kitap Ayracı Yapımı

Evde eva ile kitap ayracı yapmak isterseniz bunun için uygulayabileceğiniz farklı yöntemler mevcuttur. Kısa sürede güzel bir ayraç yapmak isterseniz o zaman kalıp kullanarak bu konuda işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Kitap ayracını uzun ya da sadece sayfaları üstten tutacak şekilde yapabilirsiniz. Üstten tutmalı ayraç yapacaksanız çiçek, kalp ve yıldız kalıpları kullanabilirsiniz.

Eva ile Yaprak Kitap Ayracı Yapımı-1
Eva ile Yaprak Kitap Ayracı Yapımı-1

Bizim yaptığımız gibi orta uzunlukta bir ayraç yapmak isterseniz yaprak figürü bunun için uygundur. Bu tür bir uygulama yapmak isterseniz uzun ince yaprak modellerini tercih edebilirsiniz. Yaprak yapımında yeşil, kahverengi, sarı ve turuncu renkler kullanılsa da siz de bizim yaptığımız gibi farklı renkler kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte eva
  • Kalem
  • Makas

Çizim yeteneğinize güvenmiyorsanız bizim yaptığımız gibi yaprak kalıbı kullanabilirsiniz. Bunun için beğendiğiniz bir yaprak resminin çıktısını alarak bunu kartona çizin. Kartona çizdiğiniz yaprağın kenarlarını kestikten sonra kalıp olarak kullanabilirsiniz. Daha önceden paylaştığımız yaprak şablonları arasında kalıp çıkarmak istediğiniz modeli bulabilirsiniz.

Yaprak Kitap Ayracı Yapımı

Yaprak kalıbı, eva ve diğer malzemeler hazır ise kitap ayracı yapımına başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak yaprak kalıbını evanın üzerine yerleştirin ve kalem ile etrafından geçerek çizin.
  • Daha sonra çizgilerin üzerinden makas ile dikkatli bir şekilde keserek uygulamayı tamamlayın.

Tüm bu aşamalardan sonra yaprak kitap ayracı yapımı tamamlanmış oluyor. Bu güzel ayracı kendiniz kullanabilir ya da sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Aynı uygulamayı keçe, fon kartonu ya da renkli kağıt ile de yapabilirsiniz. İsterseniz evanın üzerine küçük pullar yapıştırarak daha şık bir tasarım da yapmanız mümkün. Bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda yaprak kitap ayracı resimli anlatım paylaşıyoruz. Eva ile farklı bir ayraç yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız ataş ve eva ile kitap ayracı yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Yaprak Kitap Ayracı Resimli Anlatım
Yaprak Kitap Ayracı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial