Eva ile Top Süs Yapımı
Sosyal medyada paylaş

 Bu yazımızda sizlerle evde kolay yılbaşı süsü yapabileceğiniz bir kendin yap çalışması paylaşıyoruz. Top süs yılbaşı ve diğer özel günlerde süsleme yapmak için sıkça kullanılmaktadır. Siz de yılbaşı süsü olarak top süs kullanmak isterseniz bunu dışarıdan almak yerine evde kendiniz yapabilirsiniz. Bu konuda işinizi kolaylaştırmak için bugün sizlerle eva ile top süs yapımı hakkında bilgiler paylaşıyoruz. Önerimizi değerlendirmek isterseniz uygulamanın yapımı için gerekli olan malzemelerin listesini ve yapım aşamasının detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

Eva ile Top Süs Yapımı

Top şeklinde süsler şık görünümü ile yılbaşı süsü yapımında sıkça kullanılmaktadır. Evde top süs yapmak için kağıt, karton ve eva gibi malzemeler kullanılabilir. Yapacağınız süsün dayanıklı ve şık olmasını isterseniz eva ile yapabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken istediğiniz renklerde düz ya da simli eva temin etmek ve size anlatacağımız yöntemi uygulamak. Sizlerle paylaşacağımız örnek çalışmada küçük bir yılbaşı süsü yapmak için büyük plastik kapak kullanılarak daire çizilmiş. Daha büyük bir top süs yapmak isterseniz daireyi büyük olarak çizmeniz gerekmektedir.

Top Süs
Top Süs

Gerekli Malzemeler

  • İstediğiniz renkte düz ya da simli eva
  • Kalem
  • Silikon tabancası
  • İnce bir ip

Bunların dışında süsleme yapmak için eva ya da küçük boncuklar kullanabilirsiniz.

Eva ile Top Süs Nasıl Yapılır?

Eva ve diğer malzemeler hazır ise top süs yapmak için aşağıdaki adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.

  • İlk olarak evanın üzerine kalem ile istediğiniz büyüklükte daire çizin ve bunu makas ile kesin.
  • Bu şekilde 8 tane aynı boyutta daire hazırlayın.
  • Bu dairelerden birisini elinize alarak ortadan ikiye katlayın. Başka bir daire alıp bunu da ikiye katlayarak kenarına yapıştırıcı sürün.
  • Bu şekilde tüm parçaları birbirine yapıştırdıktan sonra iki ucunu da birleştirerek yapıştırın.
  • Evadan ince bir şerit keserek buna yapışkan sürüp içe doğru kıvırarak yuvarlak bir parça yapın. Bunu top süsün ortasındaki boşluğa yapıştırarak yerleştirin.
  • Aynı şekilde bir tane daha yuvarlak parça hazırlayın. Bunu yaparken ince ipi ikiye katlayarak evanın içine yerleştirin.

Tüm bu aşamalardan sonra top süs yapımı tamamlanmış oluyor. İsterseniz yanlarına boncuk ya da küçük eva parçaları ile süsleme yapabilirsiniz. Top süs yapımında birkaç farklı renkte eva kullanarak rengarenk bir top süs yapabilirsiniz. İsterseniz yılbaşı süsü yapımı için eva yerine kağıt ya da karton da kullanabilirsiniz. Bu konudaki tercihi size bırakıyoruz. Evde bu kolay kendin yap çalışmasını denemek isteyenler için aşağıda eva ile top süs yapımı resimli anlatım paylaşıyoruz. Kolay gelsin. Evde farklı bir yılbaşı süsü yapmak isterseniz daha önce paylaştığımız eva ile kolay yılbaşı süsü yapımı yazımıza göz atabilirsiniz.

Top Süs Yapımı Resimli Anlatım
Top Süs Yapımı Resimli Anlatım

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial